Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

Logged in as Anonymous. Your last visit was on

You are not connected. Please login or register

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Topics [0]

20101031
Njė qytetar anonim i Pensilvanisė (SHBA) ka telefonuar nė polici pėr t’u ankuar pėr kualitetin e dobėt tė marihuanės sė blerė. Klienti 21-vjeēar i tha policisė se marihuana kishte shije tė tmerrshme, kur u pėrpoq ta tymoste.Sipas deklaratės sė policit Donald Gmitter, analiza ka provuar se substanca nuk ishte marihuanė, por...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 707
20101031
Mė 18 nėntor 1978, nė njė zonė tė banuar tė xhunglės Guyanze, prifti Jim Jones urdhėroi 913 pjesėtarėt e kultit tė tij religjioz qė tė vrisin veten duke pirė helm dhe kėshtu bėnė. Por ēfarė konspiracioni fshihet pas?
Mė 18 nėntor 1978, nė njė zonė tė banuar tė xhunglės Guyanese, prifti Jim Jones urdhėroi 913 pjesėtarėt e kultit tė tij religjioz qė tė vrisin veten duke pirė helm dhe kėshtu...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 286
20101031

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 247
20101031
Britanikja Shirley Wales (21 vjeēe), e cila lindi binjakė me prerje cezariane, mbeti e shtangur kur mjekėt ia treguan fėmijėt e porsalindur. Djali ishte mė i zi se ajo, ndėrsa vajza i ngjante babait, me lėkurė tė bardhė si bora dhe sy tė kaltėr.Sipas Daily Mail, djali Leo dhe vajza Hope lindėn nė spitalin West Yorkshire. Shirley tha se e dinte qė do tė lindte binjakė, ajo po ashtu e dinte se njėri ėshtė djalė...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 372
20101031
Se recesioni ka ndikuar edhe nė ditėn mė tė lumtur tė qiftit tė sapomartuar, dėshmuan edhe Zhang Zongquiang dhe Ye Yuzi me dasmėn e tyre tė pazakontė, ku me qėllim qė t’i ulin shpenzimet, kanė angazhuar buldozerė pėr ta marrė nusen.Dhėndėri Zhang Zongquiang, punon nė njė firmė ku prodhohen makina pune. Ai e shfrytėzoi kėtė mundėsi dhe angazhoi gjashtė buldozerė pėr ta marrė nusen. Nė kėtė mėnyrė...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 336
20101031
Njė gazetė dhe njė televizion ndėr mė tė njohurit e Amerikės, e kanė parė veten nė njė situatė shumė tė vėshtirė nė vitin '92, kur kanė publikuar njė histori tė marrė nga revista e njohur "Forbes".


Ngjarja nė vetvete ishte sigurisht diēka e madhe pasi thoshte se Rusia do tė nxirrte nė ankand trupin e balsamosur tė Vladimir Lenin pėr shkak tė probleme tė rėnda ekonomike qė po kalonte vendi. Ankandi do...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 314
20101030
Kam falur gabime gati te pafalshme,kam provuar te zvendesoj persona gati te pazvendesueshem dhe kam harruar persona te paharrueshem.Kam vepruar sipas momentit, jam zhgenjyer nga persona qe nuk mendoja kurre qe mund te zhgenjehesha por dhe un kam zhgenjyer.....Kam mbajtur dike mes kraheve te mi per ta mbrojtur,jam bere mik perjet. Kam qeshur kur nuk ka qene e nevojshme,kam dashuruar,me kane dashuruar por edhe me kane refuzuar.Me kane dashuruar dhe un nuk kam ditur si tua kthej dashurine.Kam bertitur dhe jam hedhur perpjete per kaq shume gezime.per kaq shume.....Kam qare duke degjuar muzike e e duke...

by universy - Comments: 0 - Views: 516
20101030
Nė njė bisedė tė zakonshme tė lė pėrshtypjen e vajzės sė turpshme, por kur shkel nė pasarelė bota ėshtė nėn kėmbėt e saj.
Mund tė quhej “miss trishtimi”, sepse ka tėrhequr vėmendjen e fotografėve tė njohur nė Itali, si Franco Fontava apo Adolfo Tavilla nė sajė tė portretit tė egėr, e qė buzėqeshjen nuk e dhuron lehtė. Ėshtė Lorena Ēika, qė ka idhull Klaudia Shifer, dhe qė ėshtė vajzė e ndjeshme, romantike dhe shumė e butė.
Por kur pozon, i ngjason njė “bishe” tė vogėl. I ka hyrė modės qė 14 vjeēe pėr kompani dhe marka tė ndryshme nė Itali, dhe tani ėshtė nė pritje tė ofertave tė mėdha....

by universy - Comments: 0 - Views: 239
20101030
Heqja e regjimit tė vizave pėr qytetarėt e Shqipėrisė qė duan tė lėvizin nė hapėsirėn Schengen, varet tani nga vendimi i Kėshillit tė Ministrave tė Brendshėm tė vendeve anėtare qė do tė bėhet i njohur mė 8 nėntor.
Nuk janė tė shumtė qytetarėt e zakonshėm nė Shqipėri qė dinė ēfarė pėrmban legjislacioni i vendeve nė hapėsirėn Schengen pėr hyrjen nė kėtė hapėsirė.
Gazmend Turdiu, diplomat karriere, Sekretar i pėrgjithshėm nė Ministrinė e Punėve tė Jashtme tė Shqipėrisė, thotė pėr DW se ky legjislacion pėrmban 4 lloje vizash, qė emėrtohen sipas 4 shkronjave tė para tė alfabetit. “Viza A ėshtė...

by universy - Comments: 0 - Views: 218
20101030
Me akuzėn e grabitjes sė shtėpisė virtuale tė krijuar nėpėrmjet Facebookut, njė grua italiane ka ngritur padi ndaj vjedhėsit. Pėr hajdutin kėrkohet njė dėnim prej 1 deri nė 5 vjet.

Gruaja 44-vjeēare e quajtur Paola Letizia bėri tė ditur se janė vjedhur objekte si jakuzzi, tapet dhe divan nga shtėpia e pajisur nė njė aplikim nė Facebook, e njohur si Pet Society. Pas kėsaj ėshtė hapur njė hetim mbi akuzėn e pėrdorimit pa leje tė llogarisė sė saj postare.

Loja Pet Society merret me punė si arredim shtėpish, pėrkujdesje pėr kafshėt, fitim parash etj. Pėr kafshėn qė fitohet nė...

by universy - Comments: 0 - Views: 294
20101030
Vjen nga Firenze hard disku mė i vogėl nė botė qė ėshtė vetėm sa njė shtresė molekulare.Realizimi ėshtė bėrė nga kėrkues italianė tė cilėt kanė realizuar njė sistem, qė konsiston nė njė shtresė ari nė tė cilin janė lidhur “magnete” tė pėrbėrė nga katėr atome hekuri tė bashkuara me molekula organike.
Kėrkimi ėshtė kryer nė bazė tė financimit...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 256
20101030
Dashuria tė bėn tė ēmendesh, e kėtė e di mė sė miri njė grua nė Kinė, e cila do tė bėjė sė shpejti njė operacion plastik pėr t`i ngjarė ish-gruas sė bashkėshortit.
Duket pėr tė qeshur, por ėshtė realitet. Zhao Gang, njė 32-vjeēar, humbi gruan e tij tė parė nė njė aksident, ku edhe ai u dėmtua rėndė. Pasi u shėrua, tė gjithė tė afėrmit e tij u pėrpoqėn ta bindnin tė martohej sėrish.

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 264
20101030
Matt Gone nga Portlandi, i cili tashmė ka mbuluar 98 pėr qind tė trupit me ngjyrė, kohė mė parė nė mungesė tė lėkurės bėri tatuazh nė sy.Gone ėshtė i famshėm nė Portland me trupin e tij lara lara. Fusha e shahut qė mbulon shumicėn e lėkurės sė tij e bėri atė tė famshėm nė Oregon, ndėrsa tash fama e tij mbėrriti edhe nė internet.

Kur mė nuk i mbeti vend nė trup, vendosi t’i mbushė edhe...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 344
20101028
Studentet dhe qytetaret qe perdorin ne mase autobuset dhe blejne abone per muajin nentor do te paguajne bileten 30 leke sa here te marrin urbanin.
Shkak eshte bere bllokimi i keshillit bashkiak. Mbledhja e munguar e keshilltareve bashkiake per te shqyrtuar problematikat e qytetit te Tiranes ka mbajtur peng ceshtjen e ngritur nga Shoqata e Transporteve per rregullimin dhe rishqyrtimin e tarifave per transport.


Ultimatumi i vendosur nga Shoqata e Transportit per Bashkine e Tiranes merr fund ne daten 31 tetor. Sic kercenoi Shoqata e Transporteve nese nuk merreshin masa per...

by universy - Comments: 0 - Views: 250
20101028
16 milion simpatizantė ka Starbucks nė faqen e tyre nė Facebook, duke e bėrė kėshtu mė tė madhen ndėr miliona tė tilla nė tėrė komunitetin e rrjetit mė tė madh shoqėror. Ja dhe lista e dhjetėshes sė parė:
1. Starbucks 16 milion
2. Coca-Cola 15 milion
3. Oreo 12 milion
4. Skittles 11.5 milion
5. Red Bull 10.2 milion
6. Victorias Secret 8.4 milion
7. Disney 8.3 milion
8. Converse All Star 7.3 milion
9. iTunes 7 milion
10. Windows Live Messenger 6.8 milionby universy - Comments: 0 - Views: 252
20101028
Projektuesit kanė menduar pėr tė ardhmen e kėtij rajoni, kur me thellimin e plotė tė lumit do tė mundėsohet lundrimi i mjeteve tė larta dhe tė mėdha detare. Me pėrfundimin e urės do tė krijohet dhe mundėsia e hapjes e mbylljes sė saj nė mėnyrė tė automatizuar. Ura ka njė gjatėsi 275.5 metėr dhe gjerėsi 13.5 m, me dy drejtime lėvizjeje dhe dy trotuare anėsore. Nga niveli i ujit ka njė lartėsi prej 6 metėr. Specialistėt sqarojnė se tashmė kanė pėrfunduar punimet me beton arme, me gjatėsi 200 metėr dhe punimet janė pėrqendruar nė montimin e pjesėve metalike tė lėvizshme, me gjatėsi 75 metėr.

by universy - Comments: 0 - Views: 226
20101028
Te lidhesh ne nje wireless network te pasigurte eshte gjithmone ide e keqe, edhe sikur ai sinjal te vije diku nga pallati ku banon dhe shancet per njerez infiltrues jane te pakta (zakonisht njerez te moshuar qe nuk kane idene se cfare eshte nje browser, jo me nje WEP/WPA key), por te lidhesh ne nje wireless connection te pasigurte ne nje internet kafe, ne nje kafene tradicionale ku e ofrojne falas, dhe sidomos neper shkolla/librari eshte vetvrasje virtuale.

Ju duket sikur po egzagjeroj? icon smile E verteta e frikshme e Internetit wireless ne publik.

Edhe pse sulme te tilla...

by universy - Comments: 0 - Views: 256
20101028Njohja e Kosovės ėshtė njė ushtrim i ri diplomatik. Pėr Kosovėn, por edhe pėr pjesėn tjetėr tė shqiptarėve, tė cilėt nė kėtė fillim-shekulli panė tė realizuar ėndrrėn e njė shteti tė dytė shqiptar nė Ballkan. Qė nga dita e shpalljes sė pavarėsisė, duket sikur ka kaluar njė pėrjetėsi. Kosovėn e kanė njohur tashmė plot 70 vende anėtare tė OKB, vendimi i Gjykatės Ndėrkombėtare tė Drejtėsisė ka legjitimuar shpalljen e pavarėsisė, qeveria e koalicionit e Hashim Thaēit...

by universy - Comments: 0 - Views: 241
20101028
Rregullat ne Shengen:3 llojet e vizave qe do te ekzistojne edhe pas liberalizmit


Heqja e regjimit tė vizave pėr qytetarėt e Shqipėrisė qė duan tė lėvizin nė hapėsirėn Shengen, varet tani nga vendimi i Kėshillit tė Ministrave tė Brendshėm tė vendeve anėtare qė do tė bėhet i njohur mė 8 nėntor. Nuk janė tė shumtė qytetarėt e zakonshėm nė Shqipėri qė dinė ēfarė pėrmban legjislacioni i vendeve nė hapėsirėn Shengen pėr hyrjen nė kėtė hapėsirė. Gazmend Turdiu, diplomat karriere, Sekretar i Pėrgjithshėm nė Ministrinė e Punėve tė Jashtme, thotė pėr “DW” se...

by universy - Comments: 0 - Views: 245
20101028
Autoritetet e Holandės kanė shpallur sot se nė Armeni ėshtė arrestuar “truri” i njė grupi tė dyshuar kriminal pėr viruse kompjuterėsh, njė ditė pasi nė Holandė ishte shkatėrruar serveri i kėtij rrjeti.

Personi 27 vjeēar nga Armenia, qė besohet se ėshtė “truri” i rrjetit, ėshtė arrestuar nė Jerevan.

Ky grup me serverin e tyre nė Holandė, kishin infektuar sė paku 30 milionė kompjuterė nė mbarė botėn, me njė virus, qė tė tjerėve u mundėsonte marrjen e informatave, siē janė pasvordat bankarė nga kompjuterėt e prekur.

by universy - Comments: 0 - Views: 216
20101027