Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

Logged in as Anonymous. Your last visit was on

You are not connected. Please login or register

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Topics [0]

20101218
Ndodh shpesh qė njė i porsalindur tė shohė Tv nė mėnyrė indirekte. Pėrpara se ai tė flasė, apo tė ecė, ka marrė informacionin e duhur nga imazhet televizive.Arrin tė njohė tingujt qė dalin nga TV-ja dhe sytė e tij janė tė tėrhequr me shpejtėsi drejt figurės. Mund tė thuhet se televizori ėshtė tashmė pjesė e jetės sė tij. Nga mosha njė vjeē e gjysmė deri nė moshėn dyvjeēare ai mund tė shohė njė program tė shkurtėr.

Siē...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 311
20101218
Tė duken mė tė dobėta dhe tė kenė njė siluetė modeleje ėshtė ėndrra e shumė vajzave dhe grave tė cilat mundohen t'ia arrijnė kėtė me dieta tė ndryshme dhe shumė palestėr.Por ndonjėherė ėshtė shumė e vėshtirė dhe pėrsėri kilogramėt e tepėrta bien nė sy. Me anė tė disa trukeve mund t'ia arrini qė tė evitoni paksa peshėn, duke fshehur defektet.

Ja 4 mėnyra pėr t'u dukur mė e dobėt

1) Blini recipetat e duhura. 85% e zonjave gabojnė nė zgjedhjen e tė...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 258
20101216
Me faqen e rinovuar, Facebook-u tashmė kėrkon tė mėsojė mė shumė gjėra rreth jush.


Akoma nuk mund tė parashikohen rezultatet afatgjata te mbledhjes sė gjithė kėtij informacioni nga ana e rrjeteve sociale. “Huffington Post” bėn tė ditur se nuk duhet tė nėnvlerėsojmė rreziqet qė na kanosen gjatė pėrdorimit tė kėtyre rrjeteve. Nėse edhe ju kėrkoni tė merrni masa parandaluese atėherė mėsoni 13 gjėrat tė cilat nuk duhet t’i publikoni nė kėta rrjete:

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 263
20101216
Julian Deda ne nje interviste per ‘Bluetooth’ tregon projektet me te fundit per Vitin e Ri, punen intensive me ‘Apartamentin 2XL’ si edhe naten e nderrimit te viteve. Si nje aktor qe ka kontribuar shume per spektaklin ‘Portokalli’, nuk lame pa e pyetur Julin edhe per mendimin e tij per largimin e Agron Llakajt ku per kete te fundit shprehet se ishte zgjedhja e duhur…
”Ai ka bere zgjedhjen e vet, per te cilen...

by Old Legend - Comments: 0 - Views: 250
20101216
Eshte komplekse dhe tregon ankthet tona arkaike. Sepse xhelozia nuk eshte nje prove dashurie. Ajo tradhton nje problem besimi ne vetvete.
Nje zmadhim per nje pasion qe eshte me shume i ankthshem sesa eksitues. Ne librari mund te gjeni tituj nga me te ndryshem: “Xhelozia, kenaqesi dhe mundim”, “Kurre me xheloz”, “Varesia dashurore”…

Ketu mund te shtrojme nje pyetje: mund te trembemi se mos humbasim ate qe...

by Old Legend - Comments: 0 - Views: 214
20101215
28 VITE I FSHEHUR PAS LUFTĖS SĖ DYTĖ BOTĖRORE
Shoichi Yokoi ishte njė ushtar i ushtrisė perandorake japoneze mė 1941-n dhe u dėrgua nė Guam menjėherė pas atij viti. Nė vitin 1944, forcat amerikane ripushtuan ishullin dhe Yokoi u fsheh. Nė janar tė vitit 1972, ai u zbulua nė njė pjesė tė largėt tė ishullit Guam nga dy banorė tė ishullit. Pėr 28 vite ai qėndronte i fshehur nė njė shpellė nė xhungėl, pasi kishte frikė tė dilte, edhe pse kishte gjetur broshura qė shkruanin se Lufta e Dytė Botėrore kishte mbaruar. “Mė vjen shumė turp qė jam kthyer i gjallė nga lufta”, tha ai kur u kthye nė Japoni,...

by universy - Comments: 14 - Views: 264
20101215
Kjo mund tė duket e pabesushme, por nė fakt ėshtė vetėm njė foto mahnitėse e njė zhytėsi me kokė peshku.Iluzion optik u shkaktua kur njė peshk notonte para njė zhytėsi nė ujėrat tropikale tė Tajlandės.Nick Kelly (29) nga Los Angeles, ka kapur kėtė moment njė nė njė milionė.

Ai tha: “Po udhėtoja rreth Azisė Jug-Lindore dhe isha vendosur...

by besnikbici - Comments: 1 - Views: 324
20101215
Njė grup i polakėve tė mėrzitur pėr gjashtė ditė nga disa tonė borė kanė arritur tė krijojnė dordolecin 10 metra tė lartė.Dordolecin ėshtė bėrė nė afėrsi tė vendit Trzebnica nė jugperėndim tė Polonisė, duke e quajtur Milocinek. Njė fuēi tė madhe e pėrdorėn pėr sheshir, ndėrsa konin e trafikut pėr fundė.

Miloceniki ėshtė pėrfunduar tė premten, ndėrsa mediet polake spekulojnė se...

by besnikbici - Comments: 1 - Views: 228
20101215
Pyetja e shumė personave se pse shumė shqiptarė e pinė kafen me sheqer herėt nė mėngjes, tashmė ka njė pėrgjigje me bazė shkencore. Shkencėtarėt spanjollė bėjnė tė ditur se njė kafe me sheqer ėshtė pija mė e mire nė pėrgatitjen e trurit, pėr njė ditė tė zėnė me punė.


“Daily Mail” bėn tė ditur se specialistė tė Universitetit tė Barcelonės nė Spanjė, vėrtetuan se marrja nė tė njėjtėn kohė e kafeinės dhe sheqerit ndikon mė shumė nė performancėn e trurit. Shkencėtarėt besojnė se kafeja dhe sheqeri rrisin ndikimin mbi funksione tė trurit si kujtesa. Krahas kėsaj ato...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 263
20101214
Mark Zuckerberg, bashkėthemeluesi dhe shefi ekzekutiv i Facebook, pėlqen tė thotė se ueb faqja e tij sjellė njerėzit mė afėr njėrit tjetrit, duke i ndihmuar ata qė tė bėjnė botėn njė vend mė tė mirė. Por nė njė temė tė shtjelluar nė New York Times, pėrshkruhet roli i policisė virtuale tė kėtij rrjeti social, ku veēanėrisht theksohet sfida me lirinė e shprehjes.Dave Willner, 26 vjeē, njė njeri i thjeshtė i...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 237
20101213
Destinacionet mė tė kėrkuara janė Greqia dhe Italia, fqinjėt tanė qė kanė dhe numrin mė tė madh tė emigrantėve shqiptarė.Shitjet mė tė mėdha kanė qenė pėr biletat e autobusėve . Sipas agjensive, duke qenė se pjesa mė e madhe e njerėzve do tė udhėtojnė nė grup, kryesisht pjesėtar tė tė njėjtės familje, udhėtimi me autobus ėshtė mė i leverdisshėm.

Njė biletė vajtje-ardhje...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 240
20101213
Shumė meshkuj duan tė bėjnė pėr vete bukuroshen pėr tė cilėn tė gjithė kanė interes si yjet e filmave, yjet e estradės, aktore, modele dhe femra sex bombė, mirėpo nė tė njejtėn kohė nuk kanė asnjė kuptim si duhet vepruar pėr tė tėrhequr. Rubrika Eros e gazetės online Yll Press ju sjell 10 metoda si tė bėni pėr vete njė vajzė sexy.

1. Mos u duk i shqetėsuar

Te bukuroshet sexy kap lehtė strategjia sportive. “Silluni sikur tė jeni nė terrenin tuaj”. Mėnyra mė...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 264
20101213
Mafia i referohet grupeve te fshehte te perfshire ne krimet e organizuara te shperndare ne shume vende. Ata jane zakonisht te referuara me emrin e vendit e origjines dhe shumica e anetareve do te jene te kesaj kombesie. Ato zakonishtMafia i referohet grupeve te fshehte te perfshire ne krimet e organizuara te shperndare ne shume vende. Ata jane zakonisht te referuara me emrin e vendit e origjines dhe shumica e anetareve do te jene te kesaj kombesie....

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 294
20101213
Ky njeri nuk eshte nje gurgdhendes i zakonshem. Brenda ketyre gureve qe ai i perkedhel me kaq kujdes, fshihet nje vizion. Gezim Hidri eshte nje artist amator nga qyteti i Librazhdit. Vepra e tij e ka zanfillen ne keta masive shkembore, te cilet transpotohen prej se largu ketu ne punishten qe 41- vjecari ka ndertuar.
“Te shndedrrosh gurin eshte shume e veshtire. Por kur e arrin eshte mrekulli. Mua me pelqen ta njoh gurin ne latimin e...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 237
20101212
Nga unaza brenda pjates me patate e deri te propozimet e shkurtra me sms. Ja disa prej menyrave me te cuditshme te VIP-ave per t’u martuar.
Cilen menyre do te preferonit qe i dashuri juaj t’ju kerkonte te martoheshit? Ju pelqen unaza klasike dhe propozimi ne gjunje? Ndersa traditat sa vijne e ndryshojne me kohen, shume njerez jane ne kerkim te dickaje me kreative dhe interneti eshte protagonisti kryesor...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 330
20101212
Diferenca ideale midis burrit dhe gruas ne martese duhet te jete 15 vjet, kjo sipas studimeve te realizuara ne disa universitete te qendrave boterore.Dallimet ne mes mashkullit dhe femres ne martese duhet te jete 15 vjet. Kerkuesit e Universitetit te Vjenes kane realizuar nje studim ne popullsine suedeze duke verifikuar lidhjet mes femijeve...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 346
20101212
Meshkujt dhe femrat jane perfshire ne histori tradhtish e marredheniesh te paligjshme qysh ne kohet e hershme. Arsyet jane nga me te ndryshmet, sikunder edhe menyrat e tradhtise.

Ndersa me pare gjendeshin menyra te ndryshme, por jo shume komode per te flirtuar, sot ne epoken e celulareve dhe internetit gjerat jane lehtesuar shume nga njera ane, ashtu sikurse jane veshtiresuar ne nje tjeter kendveshtrim....

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 247
20101212
Gjatė Luftės sė Dytė Botėrore, Las Vegas nuk ishte asgjė mė shumė se njė fshat periferik i pluhurosur nė mes tė shkretėtirės ku mund tė gjeje vetėm disa karburante, gjelltore tė pista dhe disa distributorė automatikė tė vjetėruar


Tė parėt qė kanė luajtur kumar nė Las Vegas kanė qenė indianėt Paiute, tė cilėt kishin populluar kėtė zonė shumė kohė...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 261
20101212
Aktiviteti fizik nė kohėn e lirė duket se ėshtė njė strategji e mirė pėr tė mbajtur larg ankthin dhe depresionin.Kėshtu thotė njė studim i publikuar nė British Journal of Psychiatry. Nė kėrkimin e kryer nė Novergjim, ku janė marrė nė konsideratė 40 mijė persona, tė cilėt janė pyetur pėr aktivitetin fizik tė kryer nė kohėn e lirė dhe gjatė orarit...

by universy - Comments: 0 - Views: 252
20101212
Rėnia e temperaturave nė kėtė sezon kėrkon prej trupit qė tė shpenzojė mė shumė energji.
Cfarė duhet tė bėni nė dimėr, kur i ftohti na bėn tė ndiheni keq? Rregulli i parė ėshtė tė visheni mirė. Por nuk mjafton vetėm me kaq, pasi duhet tė kujdeseni edhe pėr ushqimin.

KarbohidratetNė dietėn tuaj duhet tė fusni ushqime tė pasura me...

by universy - Comments: 0 - Views: 255
20101211
UNICEF, shkurtesa nė anglisht pėr United National International Children“s Emergency Fund (sqt. Fondi i Emergjencės i Kombeve tė Bashkuara pėr Fėmijet).

Themeluar nė 1946. Fillimisht pėr tė lehtėsuar pasojat e luftės. Tani merret me mirėqenien e fėmijėve nė vendet ne zhvillim. UNICEF ka marrė mandatin e Asamblesė sė Pėrgjithshme tė Kombeve tė Bashkuara qė tė mbrojė tė drejtat e fėmijėve,...

by universy - Comments: 0 - Views: 456
20101210
Lojėrat kompjuterike krijojnė njė varėsi tė rrezikshme dhe pėrmbajnė mekanizma tė fuqishėm psikologjikė tė dizajnuara pėr detyrimi e pėrdoruesve tė luajnė pa kontroll, zbulojnė shkencėtarėt.Fjala ėshtė pėr teknikėn e bazuar nė eksperimentin me minjtė nga viti 1950, ku brejtėsit erdhėn te ushqimi duke shtyrė levėn.

Kjo i inkurajoi tė pėrsėrisin kėtė sjellje, pėr ēka u shpėrblyen. E njėjta teknikė ėshtė pėrshtatur pėr pėrdorimin e lojėrave kompjuterike...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 238
20101210
Sipas specialistėve, tė cilėt vlerėsojnė rėndėsinė e ushqyerjes nė parandalimin e kancerit, antioksiduesit, vitaminat dhe polifenolet janė lėndėt mė tė rėndėsishme nė shpėtimin nga kjo sėmundje shkatėrruese. Gazeta elektronike Start sjell njė shkrim, tė huazuar nga Fox News, ku radhiten ushqimet e pasura me veēori tė forta dhe efektive nė luftėn kundėr kancerit:1. Speci i kuq djeg, si dhe Jalapenos( njė lloj speci djegės i kultivuar nė Amerikėn Jugore dhe...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 221
20101209
Jemi nė shkollėn 9-vjeēare Skėnder Ēaēi nė Tiranė pėr tė ndarė njė ditė mėsimi me njė nxėnės shumė tė veēantė.Do t’ju njohim sot mė Iglin, njė 8 vjeēar shumė simpatik, por mbi tė gjitha njė vogėlush qė megjithė vėshtirėsitė qė i ka sjellė jeta adoptohet dhe arrin tė sillet si njė fėmijė normal.

Nė fakt Igli meriton tė quhet i tillė edhe pse aftėsia e tij e dėgjimit mungon qė prej lindjes. Sikundėr mund tė kuptohet Adela, vajza qė i qėndron...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 254
20101209
Burrat e martuar janė mė xhentilė dhe tė shoqėrueshėm sesa ata beqarė dhe mbi tė gjitha evidentojnė mė pak tipare tė personalitetit negativ, si agresiviteti, tendenca pėr tė gėnjyer apo kryer akte kriminale.
Pėrfundimin e ka nxjerrė njė studim amerikan i bėrė pėr 12 vjet mbi njė grup prej 289 binjakėsh meshkuj, gjysma e tė cilėve ishin binjakė me tė njėjtėn trashėgimi genetike.

Nė rastin e fundit, diferenca e sjelljes pėrpara personaliteteve tė ngjashme...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 264
20101209
Pema e Vitit te Ri e dekoruar dhe e zbukuruar i jep shtepise nje atmosfere magjike.Ekzistojne peme te cdo lloji, me dimensione dhe materiale te ndryshme, mund te zbukurohen ashti sic deshironi, duke i dhene liri te plote fantazise, globe me ngjyra, kembana, engjej, babagjysh, shirita, fjongo, drita, lule dhe lista eshte shume e gjate, pasi cdo gje qe deshironi mund te behet zbukurim per pemen tuaj.

Origjina e pemes se Vitit te Ri vjen nga...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 283
20101209
Nja dhjete mesues te nje shkolle ne Lueneburg, ne veri te Gjermanise, perfunduan ne spital pasi kane ngrene nje torte me hashash. Torta ishte gjetur si nje dhurate anonime ne sallen e mesuesve. Mesuesit thane se kishin ndjere te perzjera dhe marrje mendsh."Ata mendonin se mos ishte helmim nga ushqimi, por mjeket e kuptuan menjehere problemin." ka thene nje zedhenes i policise. "Ata kishin te gjitha...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 295
20101209
Pese mjete efektive, per te ndihmuar sistemin tone imunitar per te luftuar te keqiat e sezonit.

Pushimet e Krishtlindjeve, per disa jane nje lloj fati i papritur, sa keq qe ftohjet dhe gripi shperthejne ne prag te festimeve ose ne castin e fundit.
Kete vit virusi eshte shfaqur pikerisht keto ditet e fundit, dhe piku i tij pritet qe te jete gjate diteve te fundit te vitit.Keshtuqe vemendja perqendrohet...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 362
20101209
Ne kohen e tij filozofia ishte nje disipline e re. Nje nga idete me radikale te Platonit ishte barazia mes realizimit dhe lumturise njerezore, me ate qe ai e cilesonte si harmonia e brendshme e psikikes sone.

Nese do t‘i hedhim nje veshtrim Homerit dhe gjithe poeteve greke qe ishin para tij, behej fjale per nje ceshtje te jashtme. Platoni ka thene se drejtesia dhe virtyti jane ceshtje te brendshme, pra gjendje te brendshme te shpirtit. Me vone ky kendveshtrim i Platonit u zhvillua nga krishterimi dhe doli ajo qe ata e quajne ndergjegje. Ideja e Platonit ishte nje hap shume i madh perpara...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 285
20101209
Ka disa arsye pse partnerėt priren tė tradhėtojnė. Pėr tipat e pa qėndrueshėm kjo bėhet edhe mė e parezistueshme.


Sipas studimeve tradhėtitė janė mė tė theksuara gjatė sezonit veror. Atėherė kur provokimet dhe tendencat pėr tė rėnė nė rrjetėn e tradhėtisė janė edhe mė tė larmishme.
Por pėrse “tė dashuruarit” tradhėtojnė ? ? ?
Spektėr gjatė kėtij sezoni veror do tė ju sjellė njė guidė tė tėrė psikologjike pėr tė kuptuar dhe forcuar nė tė njėjtėn...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 242
20101209
Nuk ėshtė e le htė qė njė femėr e cila ka plot detyrime familjare tė ketė shumė kohė pėr t’u kujdesur pėr veten e saj. Por nuk ėshtė kurrė vonė qė sapo tė gjeni pak kohė tė lirė t’u futeni punės pėr tė ndryshuar dhe pėr tė qenė sa mė tėrheqėse nė sytė e partnerit.


Duket si njė ėndėrr qė njė grua tė luajė njė rol tė tillė pas 10 orėsh punė, pa pėrmendur detyrat qė duhet tė pėrmbushė nė familje. Eshtė pėr tė ardhur keq qė femrat nuk po e pėrdorin...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 241
20101208
Do ju sugjerojmė tė shihni njė projekt inovativ tė Universitetit teknologjik tė Singapurit. Projekti ėshtė dizjanuar nga Unstudio dhe DP Architects.Sipėrfaqja totale e objektit do tė kap njė

hapėsirė prej 76.846 metėr katrorė,nė tė cilin do tė ofrohen katėr fusha tė rėndėsishme tė programeve tė trajnimit: Arqitekturė dhe dizjan i qėndrueshėm,zhvillimi i produktit,sisteme inzhinjerike dhe dizajn si dhe sistemi i informacionit...

by besnikbici - Comments: 3 - Views: 249
20101208
Nėse doni ta gjeni nėse marrėdhėnia juaj ėshtė aq e fortė sa duket mėnyra mė e mirė pėr tė testuar ėshtė qė tė shkoni me pushime sė bashku ose tė filloni tė jetoni sė bashku 24 orė ėshtė e mjaftueshme pėr tė zbuluar nėse personi qe ėshtė me ju eshte i vėrtetiMegjithatė,pash pushimit mos u ēuditni qe partneri do tu thonte se nuk do te jeni e bashke. Pėr te mos qene te ēuditur kėto...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 269
20101206
Njė grua esht quajtur "e papėrgjegjshme", pasi ka telefonuar 999 pėr tė raportuar vjedhjen e burrit prej dėbore tė saj, rraporton policia e Kent.

Forcat njoftojne se njė grua, nga Chatham nė Kent, pohoi se incidenti duhej pėrfshirė nė polici, sepse ajo kishte ndėrtuar burrė dėbore duke pėrdorur monedha pound nė vend tė syve, dhe luge caji si krahe.

Gjatė thirrjes telefonike gruaja komentoi se rruga ku ajo jeton nuk ishte e bukur, por ajo nuk e kishte pritur dikush te vidhte burrin prej dėbore te saj.

Operatorėt kan kontaktuar se janė paraqitur mijėra telefonata...

by besnikbici - Comments: 1 - Views: 220
20101204
Njė numėr i madh studiuesish tė mbledhur nė njė dhomė, tė vendosur pėr tė bashkuar forcat, pėr tė kuptuar botėn qė i rrethonte pėrmes eksperimenteve dhe vėzhgimeve tė ndryshme: me pak fjalė, pėrmes shkencės. Ishte 30 nėntori i vitit 1660. Pikėrisht nė atė ditė u krijua “Royal Society”, akademia mė antike dhe mė prestigjioze e shkencės, e frymėzuar nga fjalėt e Francis Bacon, i cili synonte t’i bėnte njerėzit tė ndriēonin planetin pėrmes njohjes. 350 vjet mė vonė, pėrvjetori do tė festohet mes debateve, mbledhjeve dhe publikimeve. Artin Rees, profesor astronomie dhe presidenti i “Royal Society”,...

by simpatikja - Comments: 0 - Views: 260
20101203
I dashur Facebook, Duhet tė bisedojmė. Gjėrat mes nesh, thjesht nuk po ecin mė. Ti je vėrtetė njė shipkje e hatashme, por jo pėr mua. Mė duhet tė koncetrohem nė gjėrat qė shfaqin mė tė......mirėn time, e kur jam me ty, unė bėhem cyber - verzioni mė i keq i vetes sime.

Nuk tė besoj. Nuk mė pėlqen intimiteti yt i rrejshėm, si mundet qė pasi tė takova ty,njerėz tė thjeshtė filluan tė mė duken shumė tė afėrt, ndėrsa nuk...

by universy - Comments: 0 - Views: 243
20101203
Rreth 300 vepra tė panjohura tė piktorit tė famshėm Pablo Pikaso janė sekuestruar mė 5 nėntor nė banesėn e ish-elektricistit tė piktorit nė njė qytet nė jug tė Francės.


Mesatarisht, vlera e pikturave tė panjohura shkon rreth 60 milionė euro, ndėrsa ka nisur njė betejė ligjore mes elektricistit Pier Le Guennec dhe trashėgimtarėve...

by universy - Comments: 0 - Views: 226
20101203
Justin Valker shėrben aktualisht njė dėnim me burg. Ai ėsht dėnuar me 30 vjet burg, pėr vrasjen e njė sherifi nė Oklahoma. Dhe pėr tė kaluar mė shpejtė kohėn, ai fotografohet nė qelinė e tij, reklamon trupin dhe tatuazhet e tij dhe miqtė te tij tė burgosur, dhe publikon ato nė fotografi.Nėn profilin me emėr Jus N Walk mund tė gjeni fotot, statuset, dhe komente e tij. Pavarėsisht se ai kishte vetėm njėqind miq, gazetarėt kanė gjetur profilin e tij. Lajmi u publikua nė kanalin Fox, kėshtu qė...

by universy - Comments: 1 - Views: 228
20101201
Nga arsye tė panjohura dhe nėn rrethana tė paqarta, njė i dashuruar i sporteve ekstreme, Michael Wilson, filloi tė kėrcejė mbi sipėrfaqen e liqenit Tahoe, nga njė lartėsi qė mund tė jenė edhe vdekjeprurėse. Thjesht kur hudhesh nga lartėsi me tė mėdha se 50 metra, sipėrfaqja e ujit shėndrohet nė njė sipėrfaqe thuajse asfalti.


Djali nuk kishte asnjė vėshtirėsi pėr tė kaluar njė ditė tė tėrė duke kėrcyer...

by besnikbici - Comments: 1 - Views: 311
20101201
Mendoni se modeles e VS thjesht kanė njė bukuri dhe trup perfekt sepse zoti jua ka dhuruar atyre atė? Nėse mendoni kėshtu gaboheni.
Ndoshta ju nuk mund tė pėrballoni tė veshin tė brendshmet e Victoria’s Secret, por keni tė drejtė tė dukeni si engjujt e Victoria. Dhe pėr kėtė mund t’ju ndihmojė Justin Gelband, i cili nuk dizajnon veshjet e VS, por trupat e manekeneve tė tyre.

Ja disa kėshilla qė mund t’ju...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 252
20101130

Pas njė jave tė njė raporti se facebook kushton 35 miliardė dollarė, duke u bazuar nė vlerėn e tanishme tė aksioneve tė partnerėve tė kėsaj faqe, tani vlera ka kaluar shifrėn mbi 50 miliardė dollarė.Sipas njė raporti tė “The SecondMarket”, facebook ka arritur vlerėn mė tė madhe nė tregun e teknologjisė sė rrjeteve sociale. Edhe Twitter vlerėsohet me njė ēmim tė lartė prej 30 miliardė ku edhe google dhe yahoo kanė njė ēmim tė ngjashėm prej 25 deri 30 miliardė dollarė.

by Admin - Comments: 0 - Views: 242
20101130
Fundi i botės mund tė shtyhet, por jo pėr shumė kohė.

Sipas kėrkuesit Gerardo Aldana, i Universitetit tė Santa Barbaras nė Kaliforni, arkeologėt modernė kanė gabuar nė konvertimin e datės qė sipas fisit Maja, do tė sillte fundin e botės. Pėrllogaritjet e Aldanės bėjnė tė ditur se fundi nuk do tė jetė nė 21 dhjetor 2012.

Shkencėtarėt Maja ishin nė gjendje qė pėrmes vėzhgimeve direkte dhe tė detajuara tė qiellit, tė zhvillonin analizat nėpėr gurė.Kalendari Maja ėshtė konvertuar me kalendarin tonė dhe shkencėtarėt i janė referuar mjaft.

Studimet e reja tė Aldanės propozojnė...

by besnikbici - Comments: 1 - Views: 583
20101130
Kush eshte Agata Kristi?
Agatha Mary Clarissa Christie (Agata Kristi) ėshtė njė shkrimtare britanike, lindi nė Torquay, Britania e Madhe mė 15 shtator 1890. Agata Kristi ka shkruar shumė vepra kryessh krime fantazie. Agata pėr punėn e saj ėshtė e njohur nė gjithė botėn dhe nga perandoria britanike ka marrur titullin "Lady". Ajo vdiq mė 12 janar 1976 nė Wallingford, Britania e Madhe.


Veprat e saja janė tė njohura dhe librat e saj janė shitur 550 milion...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 269
20101130
Gruaja jotifoze

Nje grua qe shoqeronte rregullisht burrin e saj neper ndeshjet e futbollit ngaqe nuk i pelqente futbolli, punonte me shtiza gjate ndeshjes. Brenda nje periudhe rekord ajo ka arritur te thurre nje shall te gjate 18 metra dhe ka premtuar se do te vazhdoje misionin e e saj derisa me kete shall te persjkoje gjithe stadiumin. E vecanta eshte se kur tifozet kishin ftohte gjate ndeshjet e perdornin kete shall per tu ngrohur


Gjermani, nje robot qe ben seks me njerezit


Njė shpikės gjerman ka shpikur robotin seksual mė tė sofistikuar nė botė. Ky...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 216
20101130
U shtri ne vaske per dhimbje barku, duke mos ditur se ajo ishte shtatzėnė lindi


Edhe pse ishte infermiere e arsimuar Jody (25) nuk e dinte se ishte shtatzėne. Lindi nje vajze te shėndoshe disa minuta pasi ishte shtire ne vaske pėr dhimbje barku.Infermierja britanike Jody, e shtrire ne banje per te qetėsuar spazmat, por pas disa minutash me vone lindi vajza Elizabeth. Kjo ka ndodhur...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 228
20101130

Pėr tė gjithė fansat e lojėrave elektronike kemi njė lajm. Tashmė tė fiksuarit pas lojės “GrandTheft Auto4” do kenė mundėsinė tė “veshin” dhe xhaketėn shqiptare. Unė nuk jam familjar me lojėn, por kėtė informacion na e dėrgoi njė miku ynė, i cili na tregoi se nė lojėn online ėshtė e mundur tė blesh veshje, armė etj., dhe ai kisht gjetur njė mėnyrė sesi personazhi juaj mund tė blejė veshje shqiptare. Pėr tė mėsuar mė gjerė,...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 213
20101130

Keto dite ne Kine eshte diskutuar mbi rreziqet e kirurgjisė kozmetike. Arsyeja eshte vdekja e kėngėtares Bei Wang ne mes te operacionit.
Bei Wang 24 vjec kėngėtare dhe modele u mbyt gjate operacionit kur gjaku arriti ne mushkėri, pershkak te gabimit kirurgjikal. Megjithatė ne disa media kane spekuluar se ajo vdiq na komplikimet nga anestezi.
Shume persona ishin ēuditur se pse ajo ka kėrkuar ndryshime estetike kur ajo ishte natyrisht shume e bukur dhe nuk...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 287
20101130
Nje Spanjolle e mprehte nga Galicia nje dite vendosi te behet pronare e diellit dhe ate menjehre dhe e arriti.


Shkoi tek noteri lokal dhe u regjistrua si pronare e diellit,tani te gjithe duhet te paguajme Anheles Duran (49) argumenton se dielli ėshtė zyrtarisht i saj dhe ajo ka dokumente per ta provuar kete argument.Ajo e ka regjistruar diellin ne emrin e saj ne nje noteri lokale, menjeher pasi e kishte lexuar ne nje reviste...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 297
20101130
Shkencėtarėt kanė gjetur fakte tė cilat tregojnė se qėndrimi pozitiv ndihmon nė mbrojtjen nga kanceri i gjirit.Hulumtimi ka treguar se optimizmi mund tė luajė njė rol mbrojtės nė luftėn kundėr sėmundjeve, ndėrkaq pėrvojat jetėsore tė pakėndshme dhe depresive, p.sh. humbja e prindėrve ose ndarja, mund ta rritin rrezikun pėr...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 215
20101130
Nėse partneri tė kėrkon zemrėn, familja e tij tė kėrkon dorėn. Ėshtė ndėr tė paktat raste kur modernizmi shkon krah pėr krah me traditėn, tė paktėn nė vendin tonė.


Pėrveē propozimit modern, nė njė moment romanticiteti-intim, ai i gjunjėzuar me unazė nė dorė, nė familjet shqiptare vazhdon dhe propozimi tradicional-kolektiv, ai...

by besnikbici - Comments: 0 - Views: 221

Topics [50]

  Back to top

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Moderators : None

Users browsing this forum: None

Permissions in this forum:
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum

  • New posts New posts
  • New posts [ Popular ] New posts [ Popular ]
  • New posts [ Locked ] New posts [ Locked ]
  • No new posts No new posts
  • No new posts [ Popular ] No new posts [ Popular ]
  • No new posts [ Locked ] No new posts [ Locked ]
  • Announcement Announcement
  • Sticky Sticky
  • Global announcement Global announcement