Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Njerėzit me kokė tė madhe janė tė menēur

Njerėzit me kokė tė madhe janė tė menēur

Go down  Message [Page 1 of 1]

Thėnia e famshme “kokė madh” pėr njerėzit qė janė vlerėsuar si jo shumė tė aftė, tani nuk vlen mė. Ėshtė e kundėrta. Njerėzit me kokė mėdhenj janė mė tė menēur, kanė vėrtetuar hulumtimet e fundit.
Njerėzit me koka tė mėdha kanė memorie mė tė mirė dhe janė mė tė menēur, tregon hulumtimi mė i ri i shkenctarėve dhe profesorėve tė Fakultetit Teknik nė Munih, transmeton Bgnes.
Shkenctarėt zbuluan se njerėzit me koka tė vegjla mė shumė vuajnė nga problemet me memorien, se sa ata me koka mė tė mėdha.
Dallimi mund tė shihet, edhe pėrkundėr asaj se shuma e qelizave tė trurit ėshtė e njėjtė. Shkenctarėt e Universitetit Teknik nė Munih nė Gjermani sqarojnė se konstatimet e bėra theksojnė rėndėsinė e zhvillimit optimal tė trurit nė fillim tė jetės, meqė ai arrin 93 pėr qind tė madhėsisė sė tij nė moshėn gjashtė vjeēare.
Pa marrė parasysh madhėsinė e trurit, gjithēka varet nga gjenetika, ndėrsa ndikojnė edhe regjimi ushqimor, infeksionet dhe ndezjet.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum