Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » DJ gjyshja 69 vjeēare lason techno single-n e parė

DJ gjyshja 69 vjeēare lason techno single-n e parė

Go down  Message [Page 1 of 1]

Britanikja Ruth Flowers (69 vjeēare) ėshtė yll i ri nė Francė e cila me mix-pultin dridh klubet dhe festivalet e atjeshme. Ajo tash ka filluar incizimin e singlet tė parė. Gjyshja e cila ka mahnitur publikun nė festivalin e filmit nė Cannes, pritet ta publikojė kėngėn e parė nė pranverė.
"Filloi si me humor, por shpejtė u bė serioze. Na janė dashur katėr vjet derisa ka mėsuar si ta pėrdorė teknologjinė. Ia kam sqaruar bazat e techno muzikės, ndėrsa ajo e ka zhvilluar stilin e saj”, tha Aurelien Simon, producent muzikor nga Franca.

Ruth nėpėr klubet e natės zakonisht lėshon hitet e pėrpunuara tė Abbas, Queen dhe Rolling Stones. Gjithēka filloi prej ditėlindjes sė nipit tė saj kur e mori me vete atmosfera nė njė disko klub. Aty vendosi tė bėhej DJ.

“Brenda kishte shumė zhurmė, dritat shkėlqenin nga tė gjitha anėt, por kishte shumė gėzim dhe energji. Atėbotė nuk kam pasur lidhje me elektro muzikėn”, tha gjyshja nė njė intervistė pėr Reutersin.

Edhe pse miqtė e saj ishin paksa skeptik, Ruth gjeti mbėshtetjen tek familja dhe adhuruesit e saj.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum