Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » sport » Del Piero: Juventus, tani duhet tė fitosh

Del Piero: Juventus, tani duhet tė fitosh

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Del Piero: Juventus, tani duhet tė fitosh on Thu Jul 22, 2010 9:11 pm

Kapiteni i bardhezinjve shpreson nė njė finale fantastike pėr sezonin e ri dhe "thumbon" Mourinjon

Ka ardhur momenti tė fitojmė. Alesandro del Piero ka besim te skuadra e tij. Kur kanė mbetur edhe dy ditė nga fillimi i kampionatit, ai ka theksuar edhe njė herė ambiciet e Juventusit: "Kemi entuziazėm, kemi dėshirė pėr tė fituar, - ka thėnė kapiteni bardhezi. - Duam njė aventurė me njė finale fantastike. Ambiciet tona janė tė natyrshme, duam ta fillojmė mirė kėtė sezon. Kur kam kaluar nė Serinė B kam menduar pėr momentin, kur do tė kthehesha tė fitoja me Juventusin? Po mendoj pėr kėtė gjė prej tre vitesh, nuk do tė doja tė mendohesha edhe pėr shumė". Amtosfera ėshtė ajo e duhura. Juvja ka dalė mė e fortė nga merkato. Pėr shumė njerėz ėshtė i vetmi ekip qė do tė mund tė pengojė Interin.


"Interi nuk ka humbur asgjė, pėrsa i pėrket cilėsisė dhe alternativave qė ka nė ekip. Nuk e di se diferenca midis dy skuadrave ėshtė ngushtuar, pėrgjigjja do tė vijė vetėm nga fusha", - ka shpjeguar Del Piero, qė nuk ka dashur tė bėjė premtime. "Secili nga ne do tė fitojė. Nuk duhet tė bėjmė premtime tė veēanta, duhet vetėm tė punojmė dhe tė punojmė ditė pėr ditė, ėshtė rruga mė e drejtė pėr t'u ndjekur nė njė sezon qė parashikohet tė jetė i gjatė dhe i mbushur me ndeshje", pohon Ale, duke mos bėėė premtime.


POLEMIKA Njė sezon qė ka nisur me njė polemikė midis Mourinjos dhe Lipit. Edhe Del Piero, ashtu siē kanė bėrė dhe Toti me Spaletin para tij, ėshtė rreshtuar nė krah tė trajnerit italian, duke pohuar: "Kur Lipi, vitin e kaluar, ka thėnė se kampionatin do ta fitonte Interi, unė nuk jam ofenduar. Nuk kam parė asgjė tė bujshme nė kėtė. Madje, shpresoj tė mos gabohet edhe pėr kėtė vit". Nė lidhje me Mourinjon numri dhjetė i Juves ka thėnė: "Eshtė shumė i aftė tė ngarkojė me pėrgjegjėsi tė tjerėt dhe t'i heqė kėto nga Interi. Edhe kjo ėshtė njė taktikė. E rėndėsishme ėshtė tė mos tėrhiqesh nė situata tė tilla. E respektoj si trajner i Interit, por nuk mė bėn asnjė pėrshtypje".


NE DYSHIM PER TE PAREN - Takimi i parė nė sezonin e ri ka vėnė pėrballė Juventusit njė skuadėr qė nė letėr duket e lehtė, Kievon. Por Del Piero nuk ka besim dhe nuk kėrkon justifikime, pavarėsisht mungesave tė shumta nė mesfushė: "Kievo ėshtė njė skuadėr shumė e mirė dhe vitin e kaluar, kėtu nė Torino, na ka shkaktuar shumė dhimbje. Vėshtirėsitė janė bėrė pėr t'u kaluar, nuk duhet tė mendojmė pėr gabimet e bėra. Skuadra jonė ka gjithēka i nevojitet pėr t'i bėrė ballė situatave tė tilla. Nuk e di nėse i mungon akoma diēka Juves, pėrgjigjen pėr kėtė do ta japė fusha". Problemet nė kurriz, qė nuk e kanė lėnė tė luajė nė Trofeun Berluskoni, janė pothuajse tė kaluara: "Kam pasur njė mbingarkim. Tani ka mbetur pak dhimbje qė duhet eleminuar. Ndihem mė mirė, shpresoj tė rekuperoj", - ka thėnė Del Piero.


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum