Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » I riu vdes nga kanceri nė gji

I riu vdes nga kanceri nė gji

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 I riu vdes nga kanceri nė gji on Sat Jul 24, 2010 10:29 pm

Kanceri i gjirit mund tė vrasė edhe meshkujt. Ky fat tragjik i takoi anglezit 28 vjecar Nicky Avery, i rrėfyer nga “Daily Mail” qė thekson se ai ėshtė viktima mashkull mė i ri i kėsaj sėmundjeje nė Britani.


Avery luftoi kundėr sėmundjes pėr 4 vjet rresht por nė fund nuk ia doli tė mbijetonte. Ai nuk kishte asnjė ide qė kanceri i gjirit mund tė vriste edhe meshkujt, por kėtė tė vėrtetė tragjike e zbuloi nė vitin 2006.
Nė muajin prill ai u martua me bashkėmoshataren e tij, Cheryl Perkins, e cila nė moshėn 24 vjecare e bindi tė shkonte tek mjeku pėr tė kontrolluar gjoksin.
Ashtu si me femrat edhe Averiu iu nėnshtrua kimioterapisė dhe radioterapisė dhe nė vitin 2007 sėmundja u zhduk. Por nė mars tė vitit tė shkuar, mjekėt vunė re gjurmė tė kancerit nė disa organe tė tjera.
Onkologia Anne Robinson rrėfen se u shtang kur zbuloi se pacienti i ri vuante nga njė sėmundje e tillė. “Mėnyra se si u pėrball me sėmundjen ishte fantastike”, thekson ajo.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum