Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » 25 personat me inteligjente te dhjetevjecarit

25 personat me inteligjente te dhjetevjecarit

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 25 personat me inteligjente te dhjetevjecarit on Tue Jul 27, 2010 3:12 pm

Zonja ne fjale ka mbledhur nje grup prej 40 ekspertesh, mes te cileve edhe presidentin e Harvard Drew Faust dhe ate te Yale Rick Levin; manjatet e medias David Geffen e Mort Zuckerman, gazetaret konservatore Christopher Buckley e Peggy Noonan, duke iu kerkuar atyre qe te nominojne gjentite e dekades se fundit.

25 personat me inteligjente te dhjetevjecarit

Por mund te thuash se kjo liste eshte shume amerikane. 19 prej gjenive jane qytetare te SHBA-ve, si Steve Jobs e Hillary Clinton, gjenerali David Petraeus, krijuesi i videolojerave Will Wright dhe themeluesit e Google Larry Page e Sergey Brin.
Mes ‘esktrakomunitareve’ eshte nje egjiptian, Ayman al-Zawahiri; nje irianian Nouriel Roubini, docent ne ekonomi; nje indian Manmohan Singh, president; nje bengalez, Muhammad Yunus, themelues i Grameen Bank; nje ganez, Kwame Anthony Appiah, profesor filozofie dhe nje australiane, Elizabeth Blackburn, docente biologjie dhe fituese e cmimit Nobel per mjekesine ne vitin 2009.
Europianet ne kete liste mungojne, ndersa ne listen prej 25 personash ndodhen vetem 5 femra.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum