Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Arinjtė nuk i zė gjumi

Arinjtė nuk i zė gjumi

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Arinjtė nuk i zė gjumi on Tue Jul 27, 2010 3:15 pm

Pėr shkak tė temperaturave tė larta tė cilat janė tė pazakonshme pėr nėntorin, arinjtė nė Bullgari nuk i zė gjumi dimėror.

Arinjtė nuk i zė gjumi

Gjahtarėt bullgarė nė rrethinėn e Smolanės, nė jugperėndim tė vendit, shprehen se arinjtė ende nuk janė “fundosur” nė gjumin dimėror, por enden nėpėr pyje nė kėrkim tė ushqimit.
“Ndonėse prej moti duhej tė jenė nė vrimėn e vet, dielli i nėntorit i nxori jashtė, pėr shkak tė cilės arsye na e pengojnė gjahun dhe me praninė e tyre trembin gjahun”, ankohen banorėt e fshatit, duke shtuar se nė afėrsi tė fshatit ka pesė apo gjashtė arinj, ndėrsa dy prej tyre “bėjnė kamping” nė minierėn e braktisur nė Trebishė.
“Arinjtė tjerė shėtisin nėpėr mal dhe ndjekin derrat e egėr, duke penguar stinorin e gjahut”, shprehen fshatarėt.
Meteorologėt bullgarė lajmėruan se dimri i vėrtetė do tė fillojė nga mesi i dhjetorit dhe do tė zgjasė tre muaj, sa zgjatė edhe gjumi dimėror i arinjve.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum