Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Del nga spitali njeriu me transplant nė fytyrė

Del nga spitali njeriu me transplant nė fytyrė

Go down  Message [Page 1 of 1]

Njeriu i parė nė botė qė kreu njė transplant tė plotė tė fytyrės ka dalė nga spitali i “Vall d’Hebron” nė Barcelonė ku u operua nė 20 mars nga njė ekip prej 30 mjekėsh.


Gjatė njė konference shtypi tė transmetuar nė Tve24, kreu i shėrbimit tė kirurgjisė plastike Joan Pere Barret tha se pacienti ka kaluar dy gjendje akute nė 4 muajt e fundit dhe ka rekuperuar njė pjesė tė madhe tė funksioneve tė muskujve nė fytyrė.
Brenda 1 viti e gjysmė ai mund tė fitojė 80-90 % tė funksioneve tė fytyrės. Pėr momentin Oscar nuk i mbyll plotėsisht sytė, nuk mund tė lėvizė buzėn, por ka nisur tė marrė frymė me gojė dhe hundė dhe mė vonė do tė nisė tė hajė pas 9 operacioneve tė vėshtira. 5 vjet mė parė ai pėsoi njė aksident qė i shkatėrroi fytyrėn.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum