Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Facebook, shkelet privatėsia e pėrdoruesve

Facebook, shkelet privatėsia e pėrdoruesve

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Facebook, shkelet privatėsia e pėrdoruesve on Sat Jul 31, 2010 10:05 pm

Tė dhėnat personale tė 100 milionė pėrdoruesve tė Facebook janė mbledhur dhe publikuar nė rrjet nga njė konsulent sigurie.Ron Bowes pėrdori njė kod pėr tė skanuar profilet e Facebook, duke mbledhur tė dhėna jo tė fshėhura nga pėrdoruesit.
Lista me tė dhėna, e cila ėshtė bėrė si njė dosje e transferuar, pėrmban adresat e profilit tė cdo pėrdoruesi, emrin e tyre dhe identitetin unik.
Bowes tha se ai i publikoi tė dhėnat pėr tė ngritur sėrish cėshtjet qė kanė tė bėjnė me privatėsinė, por Facebook deklaroi se tė dhėnat ishin publikuar mė parė.
Dosja ėshtė pėrhapur me shpejtėsi nė internet. Njė pėrdorues, i cili identifikohet me emrin “Lusifer 69”, e cilėsoi veprimin e Bowes si “fantastik dhe pak tė tmerrshėm”.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum