Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Malarja, nė rrezik dy e pesta e popullsisė botėrore

Malarja, nė rrezik dy e pesta e popullsisė botėrore

Go down  Message [Page 1 of 1]

Dy miliardė e 850 milionė qėnie njerėzore, ose dy e pesta e popullsisė botėrore, kanė kaluar rrezikun e sėmurjes nga malarja, qė konsiderohet si sėmundja mė e pėrhapur nė Tokė.“Jemi pėrpjekur tė bėjmė njė vlerėsim tė popullsisė globale tė ekspozuar ndaj rrezikut tė prekjes nga sėmundja e Plasmodiumit nė vitin 2009, duke konstatuar se 91 % e personave qė konsiderohen vulnerabėl ndaj sėmundjes ndodhen nė Azinė qėndrore dhe atė jug-lindore”, ka deklaruar doktori Simon Hay.
Doktori i Universitetit tė Oksfordit ėshtė njėkohėsisht bashkėautor i studimit tė fundit qė kishte si qėllim hartimin e pėrhapjes sė patologjisė nė nviel botėror.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum