Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Mbi 5 bilion telefona celularė nė mbarė botėn

Mbi 5 bilion telefona celularė nė mbarė botėn

Go down  Message [Page 1 of 1]

Anė e kėnd botės ekzistojnė mė shumė se 5 bilion aparate celularė, teksa mė shumė se njė bilion tė tillė i janė bashkuar rrjetit global vetėm nė 18 muajt e fundit.Nė shumė zona, penetrimi ka arritur nė 100 pėr qind, madje shume persona kanė mė shumė se njė lidhje.

Ben Wood, analist aparatesh celulare thekson se celulari mund tė jetė “pajisja me e pėrdorur nė botė”. “Nėse marrim Britaninė e Madhe nė vitin 1987, kur u prezantua kompania e parė celulare, u parashikua njė maksimum prej 10.000 celularėsh. Por tani pothuajse ēdo i rritur, adoleshent dhe ēdo kafshė shtėpiake e ka nga njė telefon celular. Kjo ēon nė shitjen e 30 milion celularėve ēdo vit nė Mbretėrinė e Bashkuar”.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum