Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Nje Eduard Duargershera i vertete

Nje Eduard Duargershera i vertete

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Nje Eduard Duargershera i vertete on Sat Aug 07, 2010 2:06 pm

Valentino LoSauro eshte ne gjendje te prese floke dy here me shpejt se nje parukier normal. Ai ka shpenzuar dy vjet dhe 150,000 pound per te zhvilluar e konkretizuar idene e tij qe e ka pagezuar me emrin “Clawz”.


Nje Eduard Duargershera i vertete

Aq sa tashme cilesohet si “Eduard Duargershera e vertete”, duke iu referuar filmit te Tim Barton qe beri te famshem aktorin Johnny Depp.
Ideja me erdhi ne vitet ’90 – ka treguar -. Une jam gjithashtu edhe nje pianst, pervecse nje parkuier, prandaj doja te kombinoja prekjet e buta me gishta te pianos dhe stilimin e flokeve. Keshtu qe mund te them se gjithcka lindi si nje ide e thjesht per t’i dhene flokeve muzikalitet”.
Duke veshur gishtat me mini-gershere te mprehta, LoSauros iu desh te mesoje nga e para tekniken e prerjes. “M’u deshen rreth dy vjet pas lancimit te prototipit ne vitin 2001 per t’u bere vertet efikas me keto gershere neper gishta – shprehet Valentino -. Tashme mendoj se mund te kryej me se miri prerjet e flokeve, madje edhe me shpejt se me gersheret normale”. Parukieri pervecse i perdor ne profesionin e tij ka filluar edhe te beje tregti me kete tip mini-gershersh, teksa ka shitur rreth 30.000 pale, nga 60 pound (70 euro) secila.
Lo Sauro, 35 vjec, ka prere edhe floket e disa njerezve te fashme qe vijne ne sallonin e tij, “Planet Hair” ne Florida. “Ritchie Sambora, kitaristi i grupit Bon Jovi vjen te prese floket me ‘Clawz’ – tregon -. Shume kliente jane paksa te trembur kur shohin fytyren time te buzqeshur me gishtet e mi te mprehte. Por ne fund te prerjes se flokeve, ata jane te mahnitur per cilesine”.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum