Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Zbulohen kėpucėt qė ndryshojnė ngjyrėn

Zbulohen kėpucėt qė ndryshojnė ngjyrėn

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Zbulohen kėpucėt qė ndryshojnė ngjyrėn on Sat Aug 07, 2010 2:07 pm

Ngjyra ndėrron ngase nė lėkurėn e kėpucėve janė vendosur mikro-kapsulat qė mundėsojnė kėtė fenomen.


Zbulohen kėpucėt qė ndryshojnė ngjyrėn

Ngjyra bazė e kėpucėve ėshtė ajo e bardhė. Mirėpo, pas 30 sekondash tė kontaktit me rrezet e diellit, kėpucėt ndėrrojnė ngjyrėn nė tė portokalltė, ngjyrė pėmbe, apo edhe vjollce – varėsisht prej pėrmbajtjes sė vendosur nė lėkurė”, ka thėnė njėri nga shkencėtarėt.
Varėsisht prej dizajnit, ngjyra mund tė ndryshojė nė gjithė kėpucėn, apo vetėm nė njė pjesė tė saj – ndėrsa ky efekt zgjat 60 orė.
Kėta shkencėtarė tashmė po pėrpiqen qė kėtė teknologji t’ua shesin prodhuesve tė mėdhenj tė kėpucėve, ndėrsa a do tė arrijnė kėtė synim, mbetet tė shihet.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum