Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Njė letėr e shkruar nga George Washington, ėshtė shitur 3.2

Njė letėr e shkruar nga George Washington, ėshtė shitur 3.2

Go down  Message [Page 1 of 1]

Shifra marramendėse nė Shtėpinė e Ankandeve Christie. Njė letėr e shkruar nga Presidenti i parė amerikan George Washington, ėshtė shitur pėr 3.2 milionė dollarė.


Njė letėr e shkruar nga George Washington, ėshtė shitur 3.2 milionė dollarė

Sipas BBC, kjo shifėr ėshtė njė rekord pėr letrat e shkruara nga Washington. Ajo pėrbėhet nga katėr faqe dhe i drejtohet nipit tė presidentit nė vitin 1787, i cili ishte i angazhuar politikisht.
Nė letėr kėrkohej miratimi pėr kushtetutėn e re tė shtetit. Ai ruhej prej mė shume se 100 vjetėsh nga pasardhesit e tij.
Blerėsi nuk ėshtė identifikuar. Nje poeme e lene pergjysem, shkruar nga Edgar Allan Poe eshte shitur per 830.500 dollare, rekord ky, per nje doreshkrim letrar te shekullit te 19-te.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Similar topics

-

» Galeri? Ku ėshtė?

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum