Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Tavolina super e shpejtė arrin shpejtėsinė deri nė 181 km/h

Tavolina super e shpejtė arrin shpejtėsinė deri nė 181 km/h

Go down  Message [Page 1 of 1]

Perry Watkins, shpikės nga Nottinggamshirei, ka krijuar njėrėn prej orendive mė tė shpejta nė botė. Ai ka arritur tė vozitet me tavolinėn e tij tė kuzhinės deri nė 181 kilometra nė orė.


Watkins u ul nė tavolinėn tė cilėn e quajti “Fast Food” dhe u nis nėpėr rrugėt e Santa Podit nė Nottinghamshire. Besoni ose jo, ai arriti shpejtėsinė prej 181 km/h, duke thyer rekordin e vitit 2007 i cili ėshtė vendosur me vozitjen e divanit, e cila arriti shpejtėsinė prej 148 km/h.
Tash Watkins shpreson se rekordi i tij me tavolinėn super tė shpejtė do tė regjistrohet nė Librin e Rekordeve Guinness.
Pėrndryshe, britaniku ka punuar nė tavolinėn “Fast Food” pėr mė shumė se njė vit nė garazhin e tij, por ky ėshtė vetėm njėri prej automjeteve tė tij tė pazakonta.
Perry Watkins ende mban rekordin e drejtimit tė automobilit mė tė ngadalshėm nė botė, ndėrsa ai pohon se mban rekordin edhe nė krijimin e automobilit mė tė vogėl. Vitin e kaluar ai krijoi automobilin e gjatė gjithsej 129 centimetra, i lartė 989 centimetra, ndėrsa gjerėsia mbėrrinte nė 66 centimetra, qė nė tė vėrtetė ishte njė lodėr e modifikuar pėr fėmijė.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum