Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirë se erdhët në mesin tonë .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Njeriu i pare ne bote pa identitet seksual

Njeriu i pare ne bote pa identitet seksual

Go down  Message [Page 1 of 1]

Nje skocez/e qe sapo ka mbushur 48 vjec, eshte njeriu i pare ne bote qe nuk ka nje identitet seksual te qarte, zyrtar.

Behet fjale per Norrie May-Welby qe para shume vitesh u transferua ne Sydney dhe qeveria vendase ate e konsideron me seks “neutral”. Norrie lindi mashkull por pas shume operacioneve u transformua ne femer. Ne ate kohe, autoritetet e regjistruan si te seksit femer, por as ky identitet nuk i vinte per shtat.

Ai/ajo kerkoi qe te mos kishte nje identitet te sakte seksual, pasi nuk ndihej as femer dhe as mashkull. “Identiteti i mashkullit dhe femres nuk me pershtaten. Zgjidhja me e mire per mua eshte te mos kem identitet seksual”, u shpreh skocezi/ja. Keshtu, autoritetet australiane e kane marre parasysh deshiren e tij/saj, duke e klasifikuar si “neutral”.* /tch/

View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum