Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Tekonologji » Chrome fiton perdorues

Chrome fiton perdorues

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Chrome fiton perdorues on Tue Oct 12, 2010 10:07 am

Internet Explorerin sot e pėrdorin mė pak se 50% tė pėrdoruesve tė internetit nė mbarė botėn, dhe prej pikės sė tij kulminante nė vitin 2003 ka shėnuar rėnie prej 88%. Shpėrndarja e Mozillas ėshtė ngadalėsuar, gjersa numri i pėrdoruesve tė Chrome ėshtė nė rritje tė vazhdueshme.
Paraqitja e shfletuesit Chrome tė kompanisė Google ka qenė goditje e rėndė pėr Internet Explorerin. Rėnia e numrit tė pėrdoruesve tė Internet Explorer 9 nė treg nė mė pak se 50% ėshtė brengosėse pėr korporatėn Microsoft.
Shpėrndarja e Chrome gjithashtu ka ndikuar negativisht nė shfletuesin Mozilla Firefox, shfletuesin e dytė mė i popullarizuar, i cili mbante 30 pėr qind tė mbulueshmėrisė sė treg.
Shfletuesit e internetit paraqesin biznes tė madh dhe pėrfitues
Nga kompania Mozilla kanė theksuar se shfletuesi ka pėrfituar 79 milionė dollarė nga reklamat tė cilat pėrdoruesit shohin kur shfrytėzojnė kėrkimin nga Google, Yahoo apo eBay apo kur shkarkojnė veglėn pėr kėrkime tė Google.
Investimi i Google nė Chrome sigurisht ėshtė motivuar nga tė hyrat kaq domethėnėse tė cilat i ka realizuar shfletuesi i internetit Mozilla Firefox.
Marrėdhėnia pėr reklamim nė mes tė Mozillas e Google skadon nė vitin 2011. Nuk ėshtė aspak ēudi qė Mozilla ėshtė vėnė nė kėrkim tė partnerėve tė rinj.
Siē edhe iu kemi raportuar kėto ditė, nga Microsoft ėshtė konfirmuar se Mozilla e re 4 do tė ketė mundėsinė e kėrkimit nėpėrmes makinės Bing.
Zhvillimi i shfletuesve tė internetit pėr celularė ėshtė lėnė paksa anash, por me kohėn definitivisht do tė bėhet mė i rėndėsishėm.
Shfletuesit e internetit tė telefonave celularė mbulojnė 3.5 pėr qind tė tregjeve.
Rritja e popullaritetit tė shfletimit nė internet me anė tė celularėve ka pėrshpejtuar zhvillimin e kėtyre pajisjeve.
Opera Mini ėshtė shfletuesi mė i popullarizuar i internetit i dedikuar pėr celularė dhe mbulon 25% tė tregut. Larg prapa tij janė shfletuesit e internetit tė iPhone, Nokia, Blackberry nga tė cilėt secili merr 17% tė tregut.


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum