Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Hackerka e bukur ruse mund tė dėnohet 40 vjet burg

Hackerka e bukur ruse mund tė dėnohet 40 vjet burg

Go down  Message [Page 1 of 1]
Kur e shikoni bukuroshen sykaltėr, rusen Kristina Scechinskaya (21 vjeēe), e njohur si “hackerka mė seksi nė botė”, as nuk do tė mendonit se ajo mund tė bėnte vepra aq serioze siē ėshtė mashtrimi i bankave amerikane dhe britanike. Por Kristina ėshtė akuzuar se ka qenė pjesė e bandės qėllimi i sė cilės ka qenė vjedhja e 220 milionė dollarėve, shkruan “Daily Mail”.

Nė gjykatė u paraqit me ēizme lėkure dhe pantallona tė ngushtė lėkure, me lot nė sy. Ajo ėshtė akuzuar se pėr mashtrimin e bankave kishte shfrytėzuar pasaportė tė falsifikuar. Nėse shpallet fajtore ajo mund tė dėnohet deri nė 40 vjet burg.

Gjithsej 37 njerėz janė akuzuar nė New York se nga njė bazė nė Evropėn lindore kanė pėrdorur njė virus kompjuterik pėr tė vjedhur llogaritė “online: tė ndėrmarrjeve tė vogla dhe personale. Svechinskaya ėshtė njėra prej katėr studenteve nė Universitetin e New Yorkut, tė cilėt shėrbyen pėr hapjen e qindra llogarive bankare pėr transaksione.

Prokurorėt thonė se Kristina ka hapur tė paktėn pesė llogari bankare, nė tė cilat janė derdhur 35.000 dollarė tė vjedhura. Policia britanike po ashtu ėshtė duke hetuar mashtrimin ndėrsa muajin e kaluar nė Essex arrestoi 11 persona me prejardhje nga Evropa Lindore. Banda nga Evropa lindore ka vjedhur 2.27 milionė dollarė ēdo muaj duke pėrdorur “Kalin Trojan” nga softueri i cili nė internet mund tė blihet pėr 340 euro.

Sipas FBI-sė, kriminelėt arritėn tė vjedhin 70 milionė dollarė nga shuma e pėrgjithshme qė kishin planifikuar tė plaēkitnin. 


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.nete bukur po , por hackere smund te jete kjo Razz Razz Razz Razz


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum