Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Ndėrtesa qė duket sikur ėshtė nė lėvizje tė pėrhershme

Ndėrtesa qė duket sikur ėshtė nė lėvizje tė pėrhershme

Go down  Message [Page 1 of 1]

Ndėrtesa “Bikman”nė Nju-Jork dizajnuar nga arkitekti Frenk Geri duket sikur ėshtė inspiruar nga arkitektura transformuese e filmit tė ri tė “Zanafilla” e Kristofer Nolan. Arkitektura unike krijon imagjinatė sesi ndėrtesa duket sikur ėshtė nė lėvizje, kurse kur tė pėrfundojė ndėrtesa “Bikman”do jetė njėra nga ndėrtesat mė tė larta nė botė.Dyert e “Bikamnit” zyrtarisht do jenė tė hapura nga fundi i kėtij viti. Gardaēela ėshtė e vendosur nė jug tė Siti Holl dhe Urės sė Bruklinit dhe do tė ketė 76 kate. Nė atė do tė ketė edhe shkolla fillore, apartamente luksoze, hapėsirė pėr spital tė Nju-Jorkut dhe parking publik nėntokėsor.

Arkitekti gjatė dizajnimit ka qenė i inspiruar nga draperėt dhe skulpturat e mermerit, nga skulptori i periudhės sė barokut i shekullit tė 17 Xhanlorenco Bernini (Gianlorenzo Bernini)


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Similar topics

-

» Galeri? Ku ėshtė?
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum