Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » 82 vjeēarja nget makinėn 177 km nė orė

82 vjeēarja nget makinėn 177 km nė orė

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 82 vjeēarja nget makinėn 177 km nė orė on Thu Oct 21, 2010 4:59 pm

Njė zonjė e moshuar ėshtė ndėshkuar pėr shkak tė shpejtėsisė sė madhe gjatė pėrdorimit tė makinės, pasi nė shtetin federal Oregon kishte vozitur makinėn dy herė mė shpejt se sa ėshtė e lejua


Marsha Brandon (82-vjeēare) ėshtė vėrejtur tė enjten derisa ishte duke vozitur automjetin e saj me shpejtėsi prej 177 kilometra nė orė nė njė autostradė, ku shpejtėsia maksimale e lejuar ėshtė 88 km nė orė, transmetoi televizioni lokal KVAL-TV.

Ajo u ka thėnė policėve tė trafikut se ėshtė ngutur pėr tė mos u vonuar nė njė takim dhe ka shtuar se nuk e ka vėrejtur qė ka vozitur aq shpejt.

Kjo shofere e pakujdesshme pėr kėtė tejkalim kaq tė madh tė shpejtėsisė do tė detyrohet tė paguajė dėnimin prej 1 103 dollarėve amerikanė.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum