Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Dioksid karboni ne planetin e nxehte

Dioksid karboni ne planetin e nxehte

Go down  Message [Page 1 of 1]

Zbulohet dioksid karboni ne nje planet te nxehte jashte sistemit tone diellor. Kjo eshte nje tjeter prove, qe mbeshtet teorine se mund te kete jete edhe diku tjeter, vec planetit tone.

Agjencia amerikane NASA njoftoi se teleskopi i saj Hubble ka zbuluar dioksid karboni ne atmosferen e "Jupiterit te nxehte", ose planetit HD 189733b, orbita e te cilit ndodhet 63 vjet drite larg Tokes.

Planeti eshte shume i nxehte, temperatura ne siperfaqjen e tij arrin ne 1 mije grade Celsius, por astronomet thone se zbulimi i CO2-se tregon se mund te kete lidhje me nje aktivitet biologjik, si ne Toke.

View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum