-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Kurse Anglish Online .::: wWw.mylanguagecenter.al:::.
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.forumijone.albanianforum.net/:::.

Juve barazon, Adebayor shkėlqen

Go down  Message [Page 1 of 1]

universy

universy

Juventusi ka barazuar nė udhėtim te Salzburgu me rezultat 1-1, pėrderisa Manchester City ka shėnuar fitore prej 3-1 nė shtėpi ndaj Lech Poznan, nė sfidat e vlefshme pėr Grupin A tė Europa League.
Vendasit e Salzburg luajtėn shumė mė mirė se Bianconerėt dhe mundi u shpagua pas golit tė Dusan Sventos, qė zhbllokoi rezultatin nė 1-0 falė asistimit tė Mendes (36’).
Me tė filluar pjesa e dytė, Milos Krasic realizoi golin e barazimit pėr Juventusin, qė doli tė ishte dhe goli i fundit nė kėtė sfidė, e cila pėrfundoi me rezultat 1-1.

Nga ana tjetėr, Manchester City ia tregoi vendin skuadrės polake Lech Poznan, e cila u mposht nga togolezi Emmanuel Adebayor, qė realizoi hettrik (13’, 25’ dhe 73’), me ē’rast shkėlqeu David Silva me dy asistime. Golin e vetėm pėr Lech e shėnoi Joel Tshibamba (50’), ndėrsa ndeshja nė fund pėrfundoi me rezultat 3-1.
Manchester City e sheh veten nė pozitėn e parė tė Grupit A me shtatė pikė pas tre ndeshjeve, ndėrsa Lech Poznan gjendet nė pozitėn e dytė me katėr pikė. Juventusi ka tri pikė nė pozitėn e tretė, ndėrsa Salzburg ėshtė i fundit me vetėm njė pikė.

Nga ndeshjet tjera veēojmė fitoren e lartė tė Atletico Madridit ndaj Rosenborgut me rezultat 3-0, humbjen e rėndė tė Palermos nė shtėpi prej 3-0 nga CSKA Moska dhe fitoren minimale me rezultat 1-0 tė Villarealit ndaj PAOK-ut tė Selanikut.