Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Juve barazon, Adebayor shkėlqen

Juve barazon, Adebayor shkėlqen

Go down  Message [Page 1 of 1]

Juventusi ka barazuar nė udhėtim te Salzburgu me rezultat 1-1, pėrderisa Manchester City ka shėnuar fitore prej 3-1 nė shtėpi ndaj Lech Poznan, nė sfidat e vlefshme pėr Grupin A tė Europa League.
Vendasit e Salzburg luajtėn shumė mė mirė se Bianconerėt dhe mundi u shpagua pas golit tė Dusan Sventos, qė zhbllokoi rezultatin nė 1-0 falė asistimit tė Mendes (36’).
Me tė filluar pjesa e dytė, Milos Krasic realizoi golin e barazimit pėr Juventusin, qė doli tė ishte dhe goli i fundit nė kėtė sfidė, e cila pėrfundoi me rezultat 1-1.

Nga ana tjetėr, Manchester City ia tregoi vendin skuadrės polake Lech Poznan, e cila u mposht nga togolezi Emmanuel Adebayor, qė realizoi hettrik (13’, 25’ dhe 73’), me ē’rast shkėlqeu David Silva me dy asistime. Golin e vetėm pėr Lech e shėnoi Joel Tshibamba (50’), ndėrsa ndeshja nė fund pėrfundoi me rezultat 3-1.
Manchester City e sheh veten nė pozitėn e parė tė Grupit A me shtatė pikė pas tre ndeshjeve, ndėrsa Lech Poznan gjendet nė pozitėn e dytė me katėr pikė. Juventusi ka tri pikė nė pozitėn e tretė, ndėrsa Salzburg ėshtė i fundit me vetėm njė pikė.


Nga ndeshjet tjera veēojmė fitoren e lartė tė Atletico Madridit ndaj Rosenborgut me rezultat 3-0, humbjen e rėndė tė Palermos nė shtėpi prej 3-0 nga CSKA Moska dhe fitoren minimale me rezultat 1-0 tė Villarealit ndaj PAOK-ut tė Selanikut.

View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum