Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Adoleshenti kinez ka gjithsej 31 gishta

Adoleshenti kinez ka gjithsej 31 gishta

Go down  Message [Page 1 of 1]

niku

avatar
Admin
Admin


Njė 15-vjeēar nga provinca kineze Lianing pritet t’i nėnshtrohet njė operacioni, pasi posedon gjithsej 31 gishta nga 20 qė kanė njerėzit normal. Numri i tepėrt i gishtave tė 15-vjeēarit vjen si pasojė e deformimeve gjenetike.

Mjekėt e kanė ndjekur nga afėr qė atė prej moshės 5 vjeēare, kur tentoi t’i nėnshtrohej njė operacioni.

Disa nga gishtat e dorės janė tė ngjitur me njėri-tjetrin, ndėrsa ata tė kėmbės janė tė gjithė tė ndarė.

Gjithashtu, mediat kineze bėjnė tė ditur se ėshtė tentuar disa herė qė fėmijės t’i hiqen ose t’i bashkohen gishtat, nė mėnyrė qė numri i tyre tė shkojė nė 20.

Sipas rekordit tė deritanishėm Gines, personi mė me shumė gishta ka gjithsej 25. Ndėrkohė, adoleshenti kinez regjistrohet si rekordmeni mė i ri me 31 gishtat e tij.

View user profile http://wWw.ForumiJone.Net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum