Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Njėbrirėshi i rrallė qė u zbulua 18 vjet mė parė

Njėbrirėshi i rrallė qė u zbulua 18 vjet mė parė

Go down  Message [Page 1 of 1]

niku

avatar
Admin
Admin

Deri nė vitin 1992 bota lindore nuk e dinte qė ekzistonte. Nuk bėhet fjalė pėr ndonje specie tė re insekti por pėr nje kafshė qė peshon rreth 1 ton. Nė muajin maj tė 18 viteve mė parė, njė grup kėrkuesish tė organizatės WWF, zbuluan njė lloj ė rrallė njėbrirėshi mes Laosit dhe Vietnamit.

Brirė mė tė gjatė dhe tipare tė ngjashme me pasardhėsit e tij, kafsha e quajtur Pseudoryx nghetinhensis nuk afrohet asnjeherė nė ferma apo qėndra tė banuara.

Nė vitin 2006 njė femėr u kap nga popullsia vendase, por kafsha ngordhi disa javė mė vonė. Imazhi i fundit fotografik daton nė vitin 2000. Sa tė tillė janė nė qarkullim ende nuk dihet, por e sigurt ėshtė se numri i tyre po tkurret cdo vit e mė shumė.

View user profile http://wWw.ForumiJone.Net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum