Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Kuriozitete nga anembane botes

Kuriozitete nga anembane botes

Go down  Message [Page 1 of 1]

· Mbiemri i vajzėrisė sė nėnės sė Astronautit Buzz Aldrin, pilotit tė Apollo 11, qė ishte astronauti i dytė i cili ishte i dyti qė shkeli kėmbėn e tij nė Hėnė pas Neil Armstrongut, ishte Moon (Hėnė).


· Verdura mė e lashtė e njohur ėshtė bizelja.


· Qė tė arrijė dikush tė shohė Ylberin, duhet mė parė ti kthejė shpinėn Diellit.


· Kafshėt mishngrėnėse nuk hanė kurrė njė kafshė e cila ėshtė goditur nga rrufeja.


· Iguanat mund tė vetėvriten.


· Nga e gjithė bota, Skocia ka numrin mė tė madh tė lindjeve te flokėkuqėve.


· Njė ēerpik jeton rreth 5 muaj.


· Uji qė pimė ka njė moshė rreth 3 miliardė vjeēare.


· Gjithēka peshon 1% mė pak nė ekuador.


· Milingonat nuk flenė kurrė.


· Delet qė mbulohen nga orteqet e dėborės, mund tė mbijetojnė deri edhe 2 javė.


· Luleshtrydhet i pėrkasin familjes sė trėndafilave.


· Asnjeri nuk e di se ku ėshtė varrosur Moxarti.


· Eskimezėt pėrdorin frigoriferė pėr tė mbrojtur ushqimin e tyre nga ngrica.


· Birmingami nė Mbretėrinė e Bashkuar ka njė rrjet kanalesh 35 kilometra mė tė gjatė se Venecia.


· Meksika dikur kishte 3 Presidentė nė njė ditė.


· Kompania Coca Cola ka konsumimin mė tė madh tė Vaniljes nė tė gjithė botėn.


· Miliona pemė mbillen rastėsisht nga ketrat qė mė vonė harrojnė se ku i kanė vėnė.


· 9 nga 10 organizmat e gjallė jetojnė nė Oqean.


· Buzėkuqi pėrmban luspa peshqish.


· Kikirikėt janė njė nga pėrbėrsit e dinamitit.


· Lopėt nxjerrin mė shumė qumėsht kur dėgjojnė muzikė.


· Majdanozi ėshtė erėza qė pėrdoret mė shumė nė tė gjithė botėn.


· Nė Oqeane ekiston 200 herė mė tepėr flori , nga ai qė ėshtė nxjerrė nga territori tokėsor.


· Fjala War (luftė) nė gjuhėn sanskrite do tė thotė ‘’Dėshirė pėr mė shumė lopė’’.


· Orkestra kombėtare e Monakos ėshtė mė e madhe nė numėr se sa ushtria e tij.· 70 % e tė gjitha organizmave tė gjallė nė Tokė janė Bakterie.· Ēdo vit, Dielli humb 360 milionė tonė.


· Nė Kinė , nusja vishet me tė kuqe.


· Shpėrndarėsi mė i madh i lodrave nė Amerikė janė McDonalds-at.


· M&M u krijuan qė ushtarėt tė mund tė hanin ēokollata pa ju ngjitur duart.


· Kamilat e vetme tė egra nė botė ndodhen nė Australi· Gjysma popullsisė se rruzullit tokėsor ka parė filmin e James Bond.


· Vendosja e numrave nė shtėpitė e rrugėve tė Londrės filloi nė vitin 1764 .


· Vetėm 4% e foshnjave ka lindur nė ditėn qė gjinekologu kishte pėrcaktuar.


· Organet gjenitale tė kėrminjve ndodhen nė kokat e tyre.


· 90% e femrave qė ecin brenda njė qėndre tregtare, kthehen nga e djathta . Por asnjeri nuk e di se pėrse.


· Njė fėmijė i moshės 4 vjeēare, bėn mesatarisht 400 pyetje nė ditė.


· Ēdo vit, numri i lindjeve nė Indi tejkalon numrin e tė gjithė popullsisė sė Australisė.


· Njė mi mund tė rezistojė mė shumė pa ujė se sa njė kamilė.


· Fjala ‘’Himalaja’’ do tė thotė ‘’Shtėpia e Dėborės’’.


· Nė Belgjikė ekziston njė muze luleshtrydhesh


· Nė gjuhėn Kineze ekziston njė fjalė e pėrbashkėt pėr Krizėn edhe Shansin.


· Hera e parė qė burrat dhe gratė pėrdorėn wc tė ndryshme ishte nė vitin 1739, nė njė ballo nė Paris.


· Dallgėt e Oqeanit mund tė udhėtojnė me shpejtėsinė e njė Aeroplani Jet.


· Kafsha me trurin mė tė madh, nė krahasim me trupin e saj ėshtė milingona.· I vėllai i John Wilkes Booth (njeriu qė vrau Abraham Linkolnin) dikur i kishte shpėtuar jetėn djalit tė Abraham Linkolnit.


· Feja e fisit Todas sė Indisė Jugore i ndalon rreptėsisht besimtarėt e saj tė kalojnė ēdo lloj ure.· Nė ēdo vit nė SHBA, drerėt vrasin mė shumė njerėz se sa ēdo lloj kafshe tjetėr.


· Lopėt mund tė dėgjojnė frekuenca mė tė ulta dhe mė tė larta nga ato qė njerėzit mund tė dėgjojnė.


· Kina pėrdor ēdo vit 45 miliardė chopsitcs (shkopinj qė pėrdoren pėr tė ngrėnė)


· Tingulli qė bėjnė ujėvarat e Victoria dėgjohen nė njė distancė prej 64 km.


· Botohen ēdo vit, mė shumė kartmonedha tė lojės Monopoly se sa kortmonedha tė vėrteta.


· Nė Egjiptin e lashtė, kur njė mace ngordhte, i zoti i saj ishte i detyruar tė rruante vetullat e tij nė shenjė zie.


· Mushkonjat joshen mė shumė nga aroma e atyre qė sapo kanė ngrėnė banane.


· Nė SHBA ekzistojnė mė shumė grupe muzikore me gaide se sa nė Skoci.


· Pėrpara vitit 1800, nuk ekzistonin kėpucė tė ndryshme pėr tė djathtėn dhe tė majtėn.


· Kanarinat, nė ndryshim me njerėzit, mund tė rikrijojnė qelizat e tyre te trurit.


· Truri i piktorit tė famshėm Vincent Van Gogh u shkatėrrua nga hidrogjeni qė piu pėr tė luftuar sėmundjen e sifilit.


· Njė shimpanze mund tė mėsojė tė njohė veten e tij nė njė pasqyrė por njė majmun nuk mundet.

View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum