Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Celularėt mbajnė 5 herė mė shumė baktere se...tualeti!

Celularėt mbajnė 5 herė mė shumė baktere se...tualeti!

Go down  Message [Page 1 of 1]

Celularėt mbajnė 5 herė mė shumė baktere se...tualeti!

Telefonat celularė mbledhin pesė herė mė shumė baktere se tualeti. Ky ėshtė pėrfundimi nė tė cilin ka arritur njė grup shkencėtarėsh tė Manchester University.
Telefonat celularė, siē shpjeguan shkencėtarėt, nuk pėrdoren gjithmonė me duar tė pastra, dhe pėrmbajnė mė shumė baktere, tė mbledhur pėrmes lėkurės se ēfarėdo mjeti tjetėr, pėr shkak tė nxehtėsisė qė emeton kjo pajisje.
Kjo ndihmon zhvillimin e baktereve qė pastaj “ruhen” nė ēanta e xhepa.
Megithatė, bakteret nė telefonat celularė mund tė jenė shumė tė rrezikshėm nė mjediset spitalore, pasi mund tė transferojnė infeksione, qė merren nė spitale.
Pėrdorimi i ndonjė prej mjeteve antibakteriale mjafton, siē kanė transmetuar mediet franceze, pėr mbytjen e baktereve pas ēdo pėrdorimi tė telefonit.

View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum