Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirë se erdhët në mesin tonë .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Laptop Indian me çmim shume te ulet!

Laptop Indian me çmim shume te ulet!

Go down  Message [Page 1 of 1]

Qeveria Indiane ka publikur nje projekt per edukimin qe parashikon dhe tregtimin,ne ditet ne vijim, te nje kompiuteri portatile qe kushton vetem 500 rupie, rreth 8 euro. Nuk jane bere akoma te ditura karakteristikat e dispozitivit, por me sa merret vesh duhet te kete lidhje wireless dhe nje memorie prej 2 gigabyte.
Lajmi ka bere qe Nicholas Negroponte te irritohet, sepse me projektin e tij “One Laptop per Child” po provonte prej disa vitesh te shiste notebook femijeve me 100 dollare: me sa shifet nuk perfilll faktin qe indianet i bejne vete kompiuterat tani.

View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum