Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Kuriozitete » Kush GENJEN me shumeFEMRA apo MASHKULLI ?

Kush GENJEN me shumeFEMRA apo MASHKULLI ?

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Kush GENJEN me shumeFEMRA apo MASHKULLI ? on Sat Oct 23, 2010 9:18 pm

Genjeshtra ėshtė Femėr
Tradhetia eshte Mashkull
[Sondazhet jane kryer nė 100 persona.]
Kėshtu mendojnė 80% e meshkujve dhe 8 persona nė 10 thonė gjithashtu qė ėshtė mėse normale tė thuash gėnjeshtra tė vogla. Keto shifra kanė dalė nga sondazhet e bera nga shume revista Kosovare.
Tė thuash tė vėrtetėn por vetėm njė pjesė tė saj, tė simulosh , tė krijosh domethėnė tė thuash gėnjeshtra i vjen mė lehtė njė femre.
Mė tepėr se 60% e meshujve tė intervistuar thonė se femrat janė mė tė afta tė thonė gėnjeshtra por edhe 51% e femrave thonė tė njėjtėn gjė.
Situata ndryshon kur bėhet fjalė pėr tradhėti.
Nė kėtė rast janė meshkujt qė bėjnė pjėsėn e djallit.Janė meshkujt ata qė tradhėtojnė mė tepėr dhe vetėm 36% e meshkujve e tregojnė kundrejt 64% e femrave.
Gėnjeshtrat dhe tradhėtitė mė tė shpeshta ndodhin kur janė ēift.
Pėr pjesėn mė tė madhe tė tė intervistuarit ėshtė mė e lehtė tė gėnjesh partnerin ose partneren sesa njė shok ose njė shoqe.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum