Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Karakteristikat e Dites se Javes ne te cilen keni lindur,

Karakteristikat e Dites se Javes ne te cilen keni lindur,

Go down  Message [Page 1 of 1]

Karakteristikat e Dites se Javes ne te cilen keni lindur, sipas Gjinise

E hėnė
Femra e lindur tė hėnėn ėshtė e butė dhe sensibile. Ėshtė e aftė qė t’i pėrshtatet partnerit dhe bėn lėshime. Ngrohtėsinė e ndjenjave tė veta ka dėshirė ta ndajė me njerėzit e tjerė dhe kulminacionin e vet nė kėtė drejtim e arrin nė rolin e nėnės. E do jetėn harmonike dhe gjithmonė e dėgjon zemrėn.

Mashkulli i lindur tė hėnėn e ka imagjinatėn tė zhvilluar dhe nė raport me tjerėt gjithmonė e luan rolin e kundėrt. Nuk i pėlqen vetmia dhe shpesh e kėrkon ngushėllimin te njerėzit e tjerė. Mbas pamjes sė jashtme, e cila ėshtė e qetė, fshihet njė natyrė e vrullshme.


E martė
Femra e lindur tė martėn ėshtė e zjarrtė. I tėrheq njerėzit me natyrėn e vet tė gjallė dhe me shijėn pėr humor, por edhe me nevojėn e vet pėr liri. Mė sė shumti nė botė e do lirinė dhe frikėsohet vetėm prej njė sendi: nga monotonia sentimentale e cila e rrezikon entuziazmin e saj. Pėr tė dashuria ėshtė vetėm lojė ose, nė tė kundėrtėn nuk lodhet.

Mashkulli i lindur tė martėn ėshtė orator i fortė. E karakterizon shija e jashtėzakonshme pėr humor, buzėqeshja dhe optimizmi; ėshtė entuziast dhe i pėlqejnė argėtimet. Ndjenjat e veta me gjithė dėshirė i ndan me tjerėt.


E mėrkurė

Femra e lindur tė mėrkurėn ėshtė me temperament tė butė dhe sensual. Diskrete, e nė dashuri i pėlqen sinqeriteti. I pėlqen siguria dhe sinqeriteti dhe nuk i lė pėrshtypje dashuria nė shikim tė parė. Pėr te joshja e ka kuptim tė dyfishtė: pėrpos bukurisė fizike, janė me rėndėsi edhe ndjenjat.

Mashkulli i lindur tė mėrkurėn ėshtė para sė gjithash i ndershėm nė dashuri. Pas mburrjes sė madhe fshihet butėsia, tė cilėn shpesh nuk di ta shprehė. Ėshtė i sinqertė dhe i besueshėm. Siguria nė dashuri ėshtė shpesh para pasionit.


E enjte

Femra e lindur tė enjten nuk mund tė presė kur ėshtė nė pyetje dashuria. I pėlqen liria dhe aventurat, gjithnjė ėshtė nė kėrkim tė njohurive tė reja. Sharmi i saj ėshtė natyral dhe ėshtė spontane. Shumė vėshtirė lidhet pėr partnerin dhe nuk ka iluzione tė tepėrta pėr dashurinė.

Mashkulli i lindur tė enjten ėshtė Kazanovė i vėrtetė. Dėshiron ta njohė jetėn sa mė mirė. Ėshtė fjala pėr njeriun i cili ėshtė konformist dhe antikorformist nė tė njėjtėn kohė. Ėshtė i aftė qė me tė vėrtetė tė dojė, por edhe tė aktron. Martesa e frikėson ngapak, por nuk ėshtė i aftė pėr jetė vetjake.


E premte

Femra e lindur tė premten ėshtė romantike. I pėlqen bukuria dhe harmonia. E karakterizon sensualiteti dhe sensibiliteti. I ėshtė e nevojshme mbrojtja e pėrhershme, tė cilėn kryesisht e gjen nė rrethin familjar. Frikėsohet nga vetmia, e mashkujt i tėrheq me buzėqeshjen e saj tė butė.

Mashkulli i lindur tė premten ėshtė artist i vėrtetė. Kur thotė “tė dua”, ai kėtė me tė vėrtetė e mendon. I ėshtė i nevojshėm balancimi, kujdesi dhe vėrtetimi se ėshtė i dashur. Pa kėtė nuk do tė ishte nė gjendje tė jetojė. Martesa, shtėpia dhe familja janė tri fjalė mė tė rėndėsishme nė jetėn e tij. Kur e gjen personin e vėrtetė, mbet me tė tėrė jetėn.


E shtunė
Femra e lindur tė shtunėn ėshtė misterioze dhe fshehtė, dhe nuk i tregon lehtė ndjenjat e veta. Temperamenti origjinal dhe i pavarur e ndėrton personalitetin e vet kompleks. Joshjen e merr si lojė intelekti. Edhe pse duket si person qė nuk interesohet pėr asgjė, nė tė vėrtetė ėshtė fjala pėr njė person shumė emotiv qė ka nevojė tė pandėrprerė pėr shprehjen e ndjenjave tė veta.

Mashkulli i lindur tė shtunėn ėshtė i pamarur dhe i aftė tė jetojė vetė. Reaksionet e tij janė tė paparashikueshme dhe diskrecioni ėshtė shumė i rėndėsishėm pėr tė. Nuk ėshtė njeri qė i shpreh ndjenjat e veta. Por, nė tė vėrtetė, ėshtė shumė emotiv dhe frikėsohet nga fakti se tė tjerėt mund ta zbulojnė kėtė.


E diel
Femra e lindur tė dielėn ėshtė impulsive dhe e karakterizon vullneti i ēuditshėm pėr jetė. Mendjen e saj e zotėron pasioni. Ajo gjithnjė ėshtė personi qė e bėn hapin e parė, dhe krenohet me partnerin e vet. Nuk bėn kompromise dhe shumė vėshtirė e sakrifikon lirinė e vet.

Mashkulli i lindur tė dielėn ėshtė ambicioz dhe i sigurt nė veten. E karakterizon sjellja me vetiniciativė dhe ėshtė autoritative. Shumė flet dhe i dėgjon bashkėbiseduesit e vet dhe i pėlqejnė komplimentet. Nė raport me femrat sillet si mbrojtės.

View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum