Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » sport » 200 mije euro huliganeve per trazirat ne stadium

200 mije euro huliganeve per trazirat ne stadium

Go down  Message [Page 1 of 1]

Dy bosė mafiozė shumė tė kėrkuar prej kohėsh nė Serbi kanė paguar mė shumė se 200 mijė euro pėr nxitjen e trazirave nė stadiumin “Marassi” tė Xhenovės, nė ndeshjen Itali-Serbi.

Ky ėshtė lajmi i publikuar nga gazeta serbe “Politika”, qė njihet si pėrkrahėse e qeverisė.

Duke iu referuar disa burimeve nė polici, gazeta shkruan se janė krerėt e dy bandave kriminale nė vend, njėri i kėrkuar pėr trafikun e kokainės ndėrsa tjetri i kėrkuar pėr njė seri vrasjesh dhe pėrdhunimesh.

“Ka shumė mundėsi qė dy mafiozėt, edhe pse janė rivalė, tė kenė financuar rrėmujat nė Xhenova, pasi interesi i tyre ėshtė i pėrbashkėt, tė krijojnė kaos nė Serbi”, ka pohuar pėr gazetėn njė burim qė ka preferuar tė mbetet anonim.

Njė tjetėr pistė, sipas po kėsaj gazete, janė dhe konfliktet e brendshme nė Federatėn Serbe tė Futbollit, por sipas hetuesve kjo pistė konsiderohet e dobėt.

Nė mesjavė, nė stadiumin e Xhenovės, ultrasit serbė e shndėrruan atmosferėn e ndeshjes nė njė shfaqje kafshėrore me burime ultranacionaliste ballkanase.

Pėrvec parullave kundėr pavarėsisė sė Kosovės, njėri nga tifozėt serbė, i quajtur Ivan Bogdanov, dogji flamurin shqiptar.

Nė fund kjo gazetė thekson se tė arrestuarit nė Itali kanė precedentė penalė edhe nė vendin e tyre. Njė vit mė parė policia serbe ngriti kallėzim penal ndaj tyre pėr sjellje tė dhunshme nė veprimtaritė sportive.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum