Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Kėrkoni shpirtin binjak? Eshtė ceshtje matematikore

Kėrkoni shpirtin binjak? Eshtė ceshtje matematikore

Go down  Message [Page 1 of 1]

niku

avatar
Admin
Admin
Ende s’e ke gjetur njeriun e duhur pėr tė tė qėndruar nė krah? Njė matematikane australiane thotė se beqarėt kanė mė shumė probabilitet, nėse takojnė dhe pastaj ndahen me 12 partnerė, duke u kthyer mė pas tė kėrkojnė dashurinė.
Clio Cresswell, studiuese e Universitetit tė Sydney, ka treguar strategjinė e saj, qė ka ardhur si njė analize komplekse matematikore. Ajo ka deklaruar se njė metodė e tillė u garanton atyre qė janė nė kėrkim tė dashurisė 75% shanse pėr tė gjetur partnerin e duhur: "Vazhdojmė tė pėrsėrisim se kemi gjetur njeriun e duhur, por pastaj rezultatet janė tė tmerrshėm, gjė qė e tregon kuota e lartė e divorceve nė disa vende.

Por edhe nė ditėt tona, nė njė moment kur shumė persona takohen cdo ditė, 12 mbetet njė numėr i vlefshėm”. Duke u mbėshtetur te teoria studimore e australiane, beqarėt duhet tė kenė tė paktėn 12 lidhje romantike, qė jo domosmėrisht duhet t’i udhėheqin drejt njė marrėdhėnie tė tipit fizik. Vetėm nė kėtė mėnyrė do tė shtojnė shanset pėr tė gjetur partnerin e duhur. “Nuk ėshtė njė cėshtje e tė drejtės, apo tė gabuares. Bėhet fjalė pėr njė model matematik – ka shpjeguar Cresswell -. Partneri perfekt nuk shfaqet papritmas. Duhet punė”.

View user profile http://wWw.ForumiJone.Net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum