Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Gėrmime pėr rrjetin e ri tė biznesit, Albtelecom shkatėrro..

Gėrmime pėr rrjetin e ri tė biznesit, Albtelecom shkatėrro..

Go down  Message [Page 1 of 1]


Gėrmime pėr rrjetin e ri tė biznesit, Albtelecom shkatėrron rrugėt e Tiranės


Kompania e telefonisė fikse Albtelecom ėshtė


bėrė shkak pėr pėrkeqėsimin e gjendjes sė rrugėve nė lagjet kryesore
tė Tiranės, pėr shkak tė gėrmimeve qė po kryen pėr shtirjen e rrjetit
tė kabllove tė saj.
Prej rreth njė muaji, Albtelecom ka filluar njė fushatė punimesh nė
blloqet e banimit dhe rrugėt e ndryshme nė kryeqytet duke gėrmuar pėr
hapjen e linjave tė kabllove ekzistues me qėllim zėvendėsimin e tyre
me njė sistem tė ri transmetimi qė i pėrgjigjet ngarkesės sė re dhe
shėrbimeve tė rinovuara qė ofrohen pėr abonentėt.
Me anė tė mjeteve tė rėnda kompania Albtelecom ka filluar gėrmimet nė
gjurmėt e rrjetit aktual tė kabllove tė saj, gėrmime qė sipas rastit
shkojnė deri nė njė apo 1.5 metėr thellėsi.
Nė shumicėn e blloqeve tė banimit nė kryeqytet, gėrmimet janė kryer nė
rrugė me sipėrfaqe tė asfaltuar. Fillimisht asfalti ėshtė prerė e mė
pas janė kryer gėrmimet pėr rinovimin e kabllove.
Pasi ka pėrfunduar procedura e rinovimit tė rrjetit tė transmetimit,
personat qė kanė kryer punimet pėr llogari tė Albtelecom, kanė mbushur
sipėrfaqen e gėrmuar me materiale tė ēfarėdoshme dhe mė pas, askush
nuk ėshtė kujdesuar tė rikthejė nė gjendjen e mėparshme sipėrfaqen e
dėmtuar tė rrugėve.
Pasi kanė mbaruar punėn e tyre, punonjėsit e Albtelecom janė larguar
duke lėnė pas kanale tė hapura nė rrugėt e kryeqytetit.
Dėmtimi masiv qė i ėshtė bėrė akseve rrugore nė Tiranė ka shkaktuar
probleme serioze pėr qarkullimin e automjeteve pasi sipėrfaqja e
asfaltit ėshtė dėmtuar duke zvogėluar sipėrfaqen e rrugės dhe nė disa
raste, kanalet janė hapur mes pėrmes rrugėve.
Problematika ka prekur edhe qytetarėt e thjeshtė qė nuk janė pėrdorues
tė automjeteve tė cilėt nė ditėt e reshjeve tė shiut detyrohen tė
lėvizin nė rrugėt e lagjeve apo blloqeve tė banimit ku balta ėshtė
shumėfishuar si pasojė e dherave tė hedhura pa kriter pėr mbushjen e
kanaleve tė hapura pėr llogari tė Albtelecom.
Ligjet parashikojnė se Enti Pronar i Rrugės ėshtė Ministria e
Transporteve e cila duhet tė ndjekė situatėn dhe tė kėrkojė kthimin e
rrugėve nė gjendjen e mėparshme duke mbrojtur nė kėtė rast interesin e
qytetarėve.

View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum