Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Gazeta ruse "parashikoi" 2010

Gazeta ruse "parashikoi" 2010

Go down  Message [Page 1 of 1]

niku

avatar
Admin
Admin
Ne arkivat e "Komsomolskaya Pravda" (organ zyrtar i Komitetit Qendror te Bashkimit Komunist dhe Rinise Sovjetike, nga viti 1925 deri ne 1991, gazeta me e shitur ne Rusi) eshte gjendur nje artikull i publikuar me 31 dhjetor te vitit 1959 ku shkruhej se si do te ishte Bashkimi Sovjetik ne 1 janar te vitit 2010.

Ne vitin 2010, shkruhej ne artikull, ne Rusi paraja do te jete e pavlere dhe secili mund te bleje c'te doje pa paguar asgje.Alkooli dhe kriminaliteti do te zhduken dhe gjithe punen e rende do ta bejne makinat apo robotet.

Artikullshkruesi e pati pershkruar Mosken, me rruge plot limuzina qe mund te te shpien kudo pa marre asnje para ne kembim.

Per ata qe nuk duan makinat, levizja mund te behej me helikopter. Askush nuk do te haje ne shtepi, por ne mensa e restorante, qe qendrojne gjithnje hapur dhe ku cdo gje eshte falas.

Interesante profecia per telefonat..."Telefonat do te jene te vegjel dhe te levizshem dhe do te kene edhe nje telekamera".

Ndersa per jetegjatesine shkruhej se do te kishte nje mesatare prej 125 vjetesh.

Me pas artikulli flet per gjera edhe me te cuditshme.

"Pas Henes, njerezit kane mberritur ne Mars, ku ne nje klinike te specializuar kryhen transplante te organeve njerezore. Ne Institutin Mjekesor Termik po rizgjohet nje mamuth, i cili do te sillet ne kopshtin zoologjik te Moskes. Akujt ne Siberi jane zhdukur fale ngrohjes".

Thuajse te gjitha parashikimet e gazetes nuk jane realizuar, megjithate te enderrosh me sy hapur nuk kushton asgje.

View user profile http://wWw.ForumiJone.Net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum