Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » sport » Golat e huaj nė Superligė, mbizotėrojnė argjentinasit

Golat e huaj nė Superligė, mbizotėrojnė argjentinasit

Go down  Message [Page 1 of 1]

Golashėnuesit e huaj mbajnė njė peshė jo tė vogėl me realizimet tyre nė kėtė sezon tė Kategorisė Superiore. 108 gola janė shėnuar nė total nė 8 javėt e para (48 ndeshje), dhe 30 gola dhe 1 autogol (i Ristevskit) mban pėr autorėsi lojtarėt jo shqiptarė qė aktivizohen nė Shqipėri.

Skėnderbeu, skuadra mė e financuar nė kampionatin shqiptar, e qė renditet e dyta aktualisht nė Superligė, me 3 pikė mė pak se Dinamo kryesuese (18), ėshtė formacioni ku golat dhe pikėt e mara i dedikohen plotėsisht kėmbėve tė huaja.

15 gola ka realizuar skuadra e drejtuar nga Shkėlqim Muēa nė tetė javėt e para, dhe 13 prej tyre mbajnė nėnshkrimin e “legjionarėve” dhe vetėm dy janė realizuar nga kapiteni Bledi Shkėmbi.

Mė konkretisht: argjentinasi Rafael Soza (paguhet 70 mijė dollarė nė sezon) ka realizuar 4 gola, serbi Mladen Bėrkiē, 3 gola dhe boshnjaku Ivan Joliē, po 3 gola. Biksup ka shėnuar 1 gol, ndėrkohė qė Ristevski i Skėnderbeut ka shėnuar njė autogol nė favor tė Elbasanit.

Te kampionia nė fuqi, Dinamo, argjentinasi Nestor Martinena, ėshtė nė tė njėjtėn kuotė realizimesh sa dhe Elis Bakaj, nga 5 gola, duke qenė edhe dy golashėnuesit mė tė mirė tė Superligės pėr momentin. Sė bashku dhe me mesfushorin tjetėr argjentinas, Malarkane (1 gol), ata kanė realizuar 6 nga 14 golat e realizuar nga blutė.

Martinena dhe Bėrkiē kanė realizuar nga njė tripletė nė kėtė fillim sezoni: argjentinasi i Dinamos ndaj Vllaznisė nė Shkodėr (nė ndeshjen e pėrfunduar me fitoren e Dinmos, 4-0) dhe serbi i Skėnderbeut ndaj Kastriotit nė Korēė (5-1). Tripletėn tjetėr e ka shėnuar Bekim Kuli i Shkumbinit ndaj Skėnderbeut (3-1).

Te Tirana, skuadra me mė shumė tituj nė Shqipėri, mbizotėron emri i kroatit Pero Pejiē, me 3 gola nga 8 qė kanė shėnuar bardheblutė gjithsej. Te Kastrioti, Ivan Babiē ka realizuar 2 nga 7 golat e skuadrės krutane. Matko Djarmati ka realizuar njė gol pėr Kastriotin.

Edhe njė portier i huaj ka realizuar njė gol, Emanuel Egbo i Bylisit, por nga pika e bardhė, nė barazimin 1-1 ndaj Skėnderbeut nė Ballsh.

Edhe maqedonasi Popoviē ka shėnuar njė gol pėr ballshiotėt. Autorė golash janė dhe dy lojtarė te Vllaznia: Ragipoviē dhe Jovanoviē. Te Laēi ka realizuar Ēavriē.


Golashėnuesit e huaj
5 gola: Martinena (Dinamo)
4 gola: Soza (Skėnderbeu)
3 gola: Pejiē (Tirana); Joliē (Skėnderbeu); Bėrkiē (Skėnderbeu)
2 gola: Babiē (Kastrioti
1 gol: Ristevski (Elbasani); Ragipoviē, Jovanoviē, (Vllaznia); Popoviē, Egbo (p) (Bylis); Gėrboviē (Shkumbini); Djarmati, (Kastrioti); Biskup (Skėnderbeu), Ēavriē, (Laēi); Malarkane (Dinamo)
Autogola:; Ristevski (Skėnderbeu) nė favor tė Elbasanit.

Tė gjithė golashėnuesit
5 gola: Bakaj (Dinamo); Martinena (Dinamo)
4 gola: D. Xhafaj (Flamurtari); Selimi (Laēi, 2p); Ēota (Teuta), Soza (Skėnderbeu); Dimo (Bylis)
3 gola: Pejiē (Tirana); Sinani (Vllaznia); Joliē (Skėnderbeu); Bėrkiē (Skėnderbeu); Sadiku (Elbasani); Vila (Dinamo); Mihani (Besa, 1p); Cikalleshi (Besa), etj..

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum