Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » sport » “Topi i artė”, 23 kandidatė nė garė

“Topi i artė”, 23 kandidatė nė garė

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 “Topi i artė”, 23 kandidatė nė garė on Thu Oct 28, 2010 10:40 am

Shtatė spanjollė, pesė gjermanė dhe tre brazilianė janė tre kontingjentet mė tė mėdha nė listėn prej 23 lojtarėsh kandidatė pėr fitimin e “Topit tė artė”, tė publikuar nga revista franceze “France Football”. Pėr tė zgjedhur fituesin do tė votojnė 204 trajnerė tė ekipeve kombėtare (nga Shqipėria voton Josip Kuzhe), 204 kapitenė tė pėrfaqėsuesve (nga kuqezinjtė voton Ervin Skela) dhe 204 gazetarė sportivė (nga media jonė voton Besnik Dizdari). Lista me tre lojtarėt e pėrzgjedhur do tė publikohet, mė 6 dhjetor 2010, ndėrsa fituesi do tė zbulohet nė Cyrih mė 10 janar. Pėrveē fituesit tė “Topit tė artė” pėr meshkuj, do tė jetė dhe njė ēmim ekuivalent pėr futbollistet femra si dhe njė pėr trajnerin mė tė mirė


Lojtarėt

Ksabi Alonso (Spanjė), Daniel Alvezh (Brazil), Iker Kasijas (Spanjė), Kristiano Ronaldo (Portugali), Didier Drogba (Bregu i Fildishtė), Samuel Eto'o (Kamerun), Sesk Fabregas (Spanjė), Diego Forlan (Uruguai), Asamoah Gyan (Gana), Andres Iniesta (Spanjė), Hulio Cesar (Brazil), Miroslav Klose (Gjermani), Filip Lahm (Gjermani), Maikon (Brazil), Lionel Mesi (Argjentinė), Tomas Myller (Gjermani), Mesut Ozil (Gjermani), Kalres Pujol (Spanjė), Arjen Roben (Holandė), Bastian Shvajnshtajger (Gjermani), Uesli Shnajder (Holandė), David Vija (Spanjė) dhe Ksavi (Spanjė).

Trajnerėt
Karlo Anēeloti (Ēelsi), Visente del Boske (Spanjė), Aleks Ferguson (Manēester Junaitid), Pep Guardiola (Barcelona), Joakim Lėv (Gjermani), Hoze Murinjo (Inter/Real Madrid), Oskar Tabarez (Uruguaj), Luis van Gal (Bajern i Mynihut), Bert van Marvijk (Holandė) dhe Arsen Venger (Arsenal).

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum