Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » sport » Reali nėn pushtetin magjik tė dyshes portugeze

Reali nėn pushtetin magjik tė dyshes portugeze

Go down  Message [Page 1 of 1]

Dyshja portugeze, Hoze Murinjo dhe Kristiano Ronaldo, janė protagonistėt e mėdhenj tė Realit tė Madridit me gjigantin spanjoll qė po i shtyp kundėrshtarėt e tij nė shtėpi dhe jashtė saj, duke qenė nė krye tė kampionatit spanjoll dhe nė grupin e e tij tė Ligės sė Kampioneve.

I LUMTUR - Reali shkatėrroi Santanderin 6-1 nė “Santiago Bernabeu” tė shtunėn e kaluar, pėr tė rikonfirmuar vendin e parė me Ronaldon qė shėnoi pėr herė tė parė katėr gola nė njė ndeshje te vetme e duke realizuar tetė gola nė tri ndeshjet e fundit. “Unė jam vėrtet i lumtur, pasi nuk kisha shėnuar kurrė mė parė katėr gola”, - tha Ronaldo. “Megjithatė, gjėja mė e rėndėsishme ėshtė skuadra dhe kurrė nuk do tė kishte qenė e mundur tė shėnoja pa ndihmėn e tyre. Unė duhet tė pėrshėndes ekipin. Disa nga shokėt e ekipit ishin mė tė mirė se unė ashtu siē dhe trajneri tha se nuk ka arsye pėr tė qenė euforikė. Ėshtė njė rrugė e gjatė pėrpara dhe tė qenit nė krye ėshtė e rėndėsishme”.

FAT I MADH - Ronaldo, 25 vjeē, pati probleme nė fillim tė sezonit, teksa golat nuk po vinin, madje u kritikua jo pak nga tifozėt e “Santiago Bernabeut”, se ai ishte prapa skuadrės. Qysh kur Ronaldo u kritikua, Reali ka shėnuar 16 gola – me Ronaldon qė ka realizuar tetė prej tyre – nė tri ndeshjet e fundit nė Ligėn spanjolle dhe nė fitoren 2-0 kundėr Milanit nė Ligėn e Kampioneve. Formacioni i Hoze Murinjos ėshtė i pamundur nė tė gjitha kompeticionet dhe ka sulmin dhe mbrojtjen mė tė mirė nė Spanjė. “(Hoze) Murinjo ėshtė fantastik. Falė Zoti ai erdhi”, - tha Ronaldo. “Ėshtė gjithmonė diēka e madhe tė punosh pėrkrah dikujt me eksperiencėn e tij dhe qė ka fituar shumė tituj gjatė gjithė karrierės. Unė gjithmonė kam thėnė se do tė isha i lumtur tė stėrvitesha prej tij dhe shokėt e mi janė tė lumtur
gjithashtu”.

IMPAKT I MADH - Murinjo ka pasur njė impakt tė madh te Madridi qysh kur ai erdhi nga Interi i Milanos gjatė verės dhe fansat kėnduan emrin e tij pas shkatėrrimit tė Resingut. “Ne jemi njė ekip, qė me kalimin e kohės, mund tė bėhet njė ekip i madh dhe tė fitojė tituj”, - tha Murinjo. “Ne jemi ende larg pėr tė qenė nė ekip perfekt dhe pėr momentin nuk kemi fituar asgjė dhe pėr mė tepėr qė jemi ende larg tė fituarit diēka. Ne kemi vetėm njė kohė tė shkurtėr qė jemi sė bashku, por ky projekt ėshtė i vlefshėm pėr katėr vjet”. Gjithēka ėshtė duke shkuar mirė pėr Realin, por trajneri Murinjo nuk dėshiron qė trupa e tij tė heqė kėmbėn nga pedali. “Ekipi ėshtė nė njė moment tė madh dhe ne duhet tė vazhdojmė kėshtu, nuk kemi kohė pėr ta shijuar atė”, - tha ish-trajneri i Ēelsit. “Kur njerėzit janė tė lumtur ata e harrojnė lodhjen dhe problemet dhe vazhdojnė tė jenė me njė atmosferė pozitive”. Detyra e radhės e Realit tė Madridit ėshtė ndeshja nė 1/16 nė Kupėn e Mbretit kundėr Mursias, ditėn e martė. Reali nuk e ka fituar Kupėn e Mbretit qysh nga viti 1993, por Murinjo parashikon tė lėrė pushim disa nga yjet kyēe tė skuadrės.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum