Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirë se erdhët në mesin tonë .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » SHBA, “mosha e mesme” tashme ne 35 vjec

SHBA, “mosha e mesme” tashme ne 35 vjec

Go down  Message [Page 1 of 1]

niku

avatar
Admin
Admin
Kerkuesit e “Philips Center for Health and Well-Being” kane dale ne perfundimin se “mosha e mesme” fillon 35 vjec dhe jo nga 40 vjec, te pakten ne SHBA.

Mesa duket, kriza ekonomike ka shtuar hallet e njerezve, duke i plakur me shpejt. Ne nje studim te kryer tek amerikanet, zbulohet se 80 % e 35 vjecareve jane ne ankth per ceshtjet e ekonomise dhe punes. Ekspertet theksojne se ky lloj stresi e plak me shpejt njeriun, sikur atij t’i kishin hequr 5 vjet menjehere.

“Per amerikanet, ankthet transmetohen menjehere ne moshen e tyre dhe ne gjendjen fizike. Ceshtjet ekonomike jane ne krye te listes se shkaqeve qe shkaktojne keto ankthe”, shkruhet ne perfundimin e studimit.

View user profile http://wWw.ForumiJone.Net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum