Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Tekonologji » Kina ka prodhuar kompjuterin mė tė shpejtė nė botė

Kina ka prodhuar kompjuterin mė tė shpejtė nė botė

Go down  Message [Page 1 of 1]

Ky kompjuter i kėsaj kompanie qė nė pėrkthim do tė thotė “Rruga e qumėshtit”, ka njė shpejtėsi prej 2.507 bilion llogari nė sekondė dhe ėshtė 1,4 herė mė i shpejtė se kompjuteri mė i shpejtė nė botė, qė gjendet nė Laboratorin Nacional tė SHBA-ve nė Tenesi.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Tianhe-1 ėshtė zhvilluar nė Qendrėn nacionale pėr kompjuterė nė pjesėn veriore tė Kinės nė qytetin Tianin, me ē`rast janė shfrytėzuar ēipe tė prodhuara nga kompanitė amerikane.

Ky kompjuter po pėrdoret pėr hulumtimet dhe studimet meteorologjike, industrinė e animacionit si dhe hulumtimet biomjekėsore

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum