Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Lorena, shqiptarja qė po trondit Italinė me fotot nudo

Lorena, shqiptarja qė po trondit Italinė me fotot nudo

Go down  Message [Page 1 of 1]

Nė njė bisedė tė zakonshme tė lė pėrshtypjen e vajzės sė turpshme, por kur shkel nė pasarelė bota ėshtė nėn kėmbėt e saj.
Mund tė quhej “miss trishtimi”, sepse ka tėrhequr vėmendjen e fotografėve tė njohur nė Itali, si Franco Fontava apo Adolfo Tavilla nė sajė tė portretit tė egėr, e qė buzėqeshjen nuk e dhuron lehtė. Ėshtė Lorena Ēika, qė ka idhull Klaudia Shifer, dhe qė ėshtė vajzė e ndjeshme, romantike dhe shumė e butė.
Por kur pozon, i ngjason njė “bishe” tė vogėl. I ka hyrė modės qė 14 vjeēe pėr kompani dhe marka tė ndryshme nė Itali, dhe tani ėshtė nė pritje tė ofertave tė mėdha. Por mendimi pėr t’u rikthyer nė Shqipėri, i ka kaluar rrėmbimthi nė mendje, sepse nė ēdo moment dorėzohet nga prapaskenat e asaj botė, dhe mendon se ndoshta nuk ėshtė botė pėr tė. Sepse thellė ėshtė vajzė e brishtė. “Nėse do tė kthehesha nė Tiranė, do tė ishte njė arsye shumė e fortė, dhe ndoshta fillimi i njė shkolle kėtu”. Ka ardhur tė kalojė pushimet nė Shqipėri, por nuk e fsheh qė ėshtė nė moment reflektimi pėr jetėn e saj. E ka nisur si miss, pastaj si modele, dhe ka pasion aktrimin.
Por tani gjithēka ka dashur ta bėjė e ka bėrė pėr art, edhe pse nuk kėrkon tė bėhet e famshme. E pranon qė nuk ndjehet e lumtur, dhe jeton nė njė Itali tė madhe, ku konkurenca ėshtė e fortė dhe ku racizmi ekziston ende. Sapo ka kaluar njė eksperienė tė tillė gjatė provimit pėr mbrojtjen e diplomės pėr designe.


Tregon se provimi i diplomės nė shkollėn 5 vjeēare tė modės, qė sapo pėrfundoi ishte njė racizėm i hapur ndaj vajzave shqiptare. Nuk i kishte ndodhur mė parė tė mėrzitej aq shumė dhe tė binte 5 kg nė peshė, kur tregon se si mori njė goxha tė bėrtitur nga kryetarja e komisionit tė provimit, kur ajo mori vesh qė vajza ishte shqiptare.
E di shumė mirė se bota e modės nuk ėshtė fushė me lule. Ka shumė fallsitet e prapaskena. “Qė tė shpėtosh, duhet tė punosh vazhdimisht”, tregon Lorena. Por ajo tė paktėn aparatin fotografik, nuk ta braktiste kurrė.” Ndoshta kam qenė me fat, qė fotografėt kanė qenė tė aftė tė nxjerrin anėt e mia mė tė mira tė karakterit tim, edhe kur bėhet fjalė pėr topless”. Po si e shikon ajo pozimin nudo? “Arti i nudos nuk ka lindur sot, ėshtė i vjetėr sa e gjithė bota dhe i miklon tė gjithė sepse ėshtė i bukur”, thotė Lorena.
Dhe njė topless nga ajo ėshtė shumė trullosės, edhe pse ajo kėmbėngul, qė nuk ėshtė pika e saj mė e fortė si fotomodele. Ėshtė buzėqeshja e pashfaqur, ajo qė i tėrheq mė shumė njerėzit tek ajo. Po ashtu Lorena ka mėsuar se arti nuk ka norma, rregulla e paragjykime. Ajo ka marrė guximin duke shkelur nė rrugė, qė moshataret e saj ndoshta nuk guxonin asnjėhere. “Pėr mua, fotografia dhe sfilimi mbi tapetin e pasarelės, janė magjia vetė. Kur shkel aty, jetoj nė tjetėr botė, shishijoj dritat e prozhektorėve, sytė e njerėzve qė mė ndjekin. Shkel nė tjetėr realitet”.
RASTĖSIA QĖ E PĖRFSHIU NĖ MODĖ
Gjashtė vite mė parė Lorena mbėrriti nė Siena tė Italisė, pėr tė vazhduar shkollėn e stilimit. Dhe kjo jo se kishte ndonjė prirje tė veēantė pėr design, por sepse i kishte hyrė botės sė artit qė e vogėl, dhe dėshirontė tė mbetej nė kėtė fushė. E ky ishte vetėm njė fillim.
Historia e saj pėr tė hyrė nė fushėn e modės ishte aq spontane sa ndėrsa shoqėronte shoqen, nė njė kast pėr modele, zgjedhin pikėrisht Lorenėn dhe jo shoqen. E kjo nuk ėshtė njė histori e stisur, por kėshtu i kishte ndodhur me tė vėrtetė. Konkurset e bukurisė, ishin shansi qė mund t’i krijonin mundėsinė pėr tė hyrė nė fushėn e modės. Edhe pse nuk kishte fitonte tė ardhura, ajo merrte pjesė nė pothuaj ēdo konkurs bukurie, dhe kjo pėr tė patur njė CV e mirė, qė do ta favorizonte pėr t’i hyrė botės sė modės. Por kėto ishin si gara, fatsjellėse, pasi po i fitonte konkurset, qė nė tri vitet e para tė qėndrimit nė Itali. Shumė shpejt arriti tė ishte nė nga modelet e kėrkuara tė Agjencisė Altamoda, duke arritur nė 300 euro shpreblim pėr sfilatė. Mė pas kaloi nė Agjencinė Nice Models”.
Shumicėn e kohės ia merrte studimi pėr “design”, edhe pse thellėthellė, i vetmi profesion i saj dhe pėr 10 vite do jetė ai i modeles. Pak mė parė u shfaq tek “Rai Uno”, si valetė pėrkrah kėngėtarit Gigi D’alessio, vetėm njė provė 24 orė dhe u gjend nė studion e madhe nė RAI. Ishte njė dalje, televizive, qė solli njohje tė reja nė fushėn profesionale. Dhe mund tė quhej fat, kur la Shqipėrinė sapo kishte mbushur 14 vjeē. Nuk kishte ndonjė eksperincė tė veēantė artistike, veēse disa emisioneve pėr fėmijė nė radio dhe TV Alba, qė kur ishte 11 vjeē.

View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum