Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Tekonologji » Microsoft, fitime rekord

Microsoft, fitime rekord

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Microsoft, fitime rekord on Sun Oct 31, 2010 10:43 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]Nė tremujorin e kaluar Microsoft ka pasur fitime tė pėrgjithshme prej 16.20 miliardė dollarėsh dhe shitje tė mira tė Windows 7 e Office 2010.
Microsoft raporton pėr fitime rekorde nė tremujorin e kaluar, i cili ka pėrfunduar mė 30 shtator tė kėtij viti.Tremujori i pėrmendur fiskal llogaritet si i pari pėr vitin fiskal 2011, e nė tė ka pasur gjithsej 16.20 miliardė dollarė, respektivisht 25 % mė shumė se nė periudhėn e njėjtė tė vitit tė kaluar.
Nė tė njėjtėn kohė, fitimi neto 5. 41 miliardė dollarė, ėshtė rritur prej 51% krahasuar me vitin e kaluar.Fitime tė shkėlqyera kane dhe nga shitja e Office 2010 dhe Windows 7,si dhe rritje prej 38 % e shitjes sė konzolės sė lojėrave Xbox 360.
Suksesit financiar i ka kontribuar edhe pjesėmarrja ēdo ditė e mė e madhe e makinės sė kėrkimit Bing dhe fuqizimi i partneritetit me Yahoo.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum