Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Tekonologji » 240 milione shitje te Windows 7 per 1 vit

240 milione shitje te Windows 7 per 1 vit

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 240 milione shitje te Windows 7 per 1 vit on Sun Oct 31, 2010 10:48 pm

Microsoft ka shitur me shume se 240 milion kopje te sistemit operativ Windows 7 ne vitin e pare, njoftoi kompania te enjten, duke e bere ate sistemin operativ me te shpejte te shitjes. Gjithashtu kjo ka ndihmuar gjigandin e programeve kompjuterike per te regjistruar fitime pavaresisht koheve te fundit ku ka renie ne shitje kompjuterike sepse tabletat kane filluar te marrin nje perqindje nga tregu.

Programei i ri (Windows 7) kushton nga $80 per te bere nje permiresim te thjeshte ne sistemin operative e deri tek $320 ishte prezantuar nje vit me pare kete jave per te zevendesuar Vista qe ishte e papelqyeshme nga disa perdorues.

Edhe pse Apple OSX dhe sistemi operativ Linux kane fituar disa pjese te tregut ne vitet e fundit, por Microsoft ende kontrollon 90% e te 1.4 miliarde kompjuterave ne bote, dhe presin me shume konsumatore te kalojne ne Windows 7.

Microsoft njoftoi se ka bere shitje rekorde prej $62.5 miliard nga viti i kaluar, deri 7% ne rritje kryesisht mundesuar nga Windows

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum