Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mir se erdht n mesin ton .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » sport » Juve hesht San Siron, Del Piero thyen rekordin

Juve hesht San Siron, Del Piero thyen rekordin

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Juve hesht San Siron, Del Piero thyen rekordin on Sun Oct 31, 2010 11:09 pm

uventusi i ka habitur te gjithe duke mposhtur me rezultat 2-1 rivalin e vjeter, Milanin, ne midis te San Siro, derisa Alessandro Del Piero eshte bere golashenuesi me i mire i klubit i te gjitha koherave ne Serie A.

Ekipi vendas filloi ndeshjen me nje ritem me te rrufeshem, por Fabio Quagliarella heshti publikun e mbledhur ne San Siro me nje gol te perkryer me koke pas 24 minutash loje.

Quagliarella vrapon te stoli Biankoner pas golit te pare te shenuar.

Goli hutoi ekipin vendas para se Del Piero te shenoje nje gol tjeter ne pjesen e dyte (65) per te shtangur krejtesisht Rossoneret dhe per te tejkaluar legjendarin Giampiero Boniperti duke uar ne 179 numrin e golave per Juven ne kampionat.

Del Piero mendet pas golit te shenuar, qe e beri ate shenuesin me te mire te te gjitha koherave te Juves.

Perforcimi i veres per Milanin, Zlatan Ibrahimovic, shenoi nje gol te vonshem, te parin kunder ish-klubit te tij, por kjo nuk i mjaftoi ekipit te trajnerit Massimilliano Allegri te nxjerre ndonje pike nga kjo sfide.

Me tre piket e reja, Juve ngec vetem dy pike prapa Milanit, qe mban poziten e trete. Lideri i tabeles, Lazio te dielen viziton Palermon, derisa i dyti ne tabele, Interi, mbreme fitoi me rezultat minimal, 1-0, ndaj Genoas.

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum