Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Vajza qė ka alergji nga uji

Vajza qė ka alergji nga uji

Go down  Message [Page 1 of 1]Prej 5 vjetėsh lėkura e Ashleigh Morris nga Australia, nuk mund (dhe duhet) tė vihet nė kontakt me ujin tė ēdo temperatura, ndryshe paraqet simptomat e alergjisė sė tillė: skuqje, ėnjtje, kruarje (tė cilat mė vonė kthehen nė dhimbje).

Edhe djersa e saj e bėn tė ndihet keq. Simptoma qė tė ēon nė kėtė reagim tė pazakontė quhet Aquagenic Urticaria, njė sėmundje aq e rrallė dhe e panjohur nga tė gjithė. Natyrisht Ashleigh lahet, por e bėn kėtė rrallė dhe sa mė shpejt tė jetė e mundur. Dushi i saj zgjat mesatarisht jo mė shumė se njė minutė.

Morris ėshtė prekur nga kjo sėmundje, pas njė mahisje tė bajameve, tė shėruara me njė dozė tė fuqishme peniciline.

Larg nga uji, ajo ėshtė duke studiuar pėr gazetari.

View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum