Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Unregister user » Kapi krokodilin e gjatė 4.3 metra

Kapi krokodilin e gjatė 4.3 metra

Go down  Message [Page 1 of 1]

Njėri prej krokodilėve mė tė mėdhenj nė botė ėshtė kapur nė Florida. Gjuetari Tres Ammerman nė “Natėn e Shtrigave” kapi krokodilin e gjatė 4.3 metra dhe kėshtu vendosi rekordin e ri pėr kėtė shtet tė SHBA-sė.


Besohet se kjo kafshė, e cila peshon 297 kilogramė, ėshtė e vjetėr ndėrmjet 50 deri nė 60 vjet, shkruan “Daily Mail”.

Rekordi paraprak ishte vendosur mė 1997 pas kapjes sė aligatorit tė gjatė katėr metra. Aligatori tė cilin e gjeti Ammerman ėshtė mė i gjatė pėr 30 centimetra. Ky gjuetar planifikon ta shesė prenė e tij pėr 14.000 dollarė. “Ikte, rrotullohej, luftoi dhe u pėrpoq ta kafshojė edhe lundrėn tonė. Dukej si Godzilla”, rrėfeu Ammerman. Krokodili mė i madh nė botė ishte kapur nė Louisiana dhe ishte i gjatė 5.8 metra.


_________________


Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


View user profile http://www.forumijone.net
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

No Comment.

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum