Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Tekonologji Dhe Kuriozitete » Tekonologji » Chrome rritet, Internet Explorer bie

Chrome rritet, Internet Explorer bie

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Chrome rritet, Internet Explorer bie on Tue Nov 09, 2010 3:28 pm

Admin

Admin
Admin
Admin
Nė tregun e shfletuesve tė internetit nė tetor janė vazhduar trendet e mėhershme tė cilat tregojnė pėr rritjen e shpejt tė Chrome nė dėm tė Internet Explorerit.


[You must be registered and logged in to see this image.]

Sipas tė dhėnave statistikore tė cilat i ka grumbulluar kompania Net Applications nė tetor kanė vazhduar trendet e mėhershme nė tregun e shfletuesve tė internetit.
Kėshtu, Chrome vazhdon tė rritet shpejt dhe atė kryesisht nė dėm tė Internet Explorerit, pėrderisa Firefox, Safari e Opera praktikisht nuk ndryshojnė pjesėmarrjen e tyre nė treg.

Internet Explorer edhe mė tutje ėshtė shfletuesi bindshėm udhėheqės i internetit, mirėpo pjesėmarrja e tij ka rėnė nga 59.7% nė shtator, nė 59.3% nė tetor. Nė vendin e dytė ėshtė Firefox i cili ka rėnė lehtazi nga 23 nė 22. 9%, pėrderisa Chrome nė tė tretin ka shėnuar rritje nga 8 nė 8.5%. Safari ėshtė nė vendin e katėr me 5.3% tė pjesėmarrjes e cila praktikisht nuk ka ndryshuar krahasuar me shtatorin, gjersa Opera ka shėnuar rėnie nga 2.4 nė 2.3% tė pjesėmarrjes.

View user profile http://wWw.ForumiJone.Net

2 Re: Chrome rritet, Internet Explorer bie on Tue Nov 09, 2010 3:28 pm

Admin

Admin
Admin
Admin
Normal bounce

View user profile http://wWw.ForumiJone.Net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum