Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Diskutime » Thenie » Citate

Citate

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Citate on Sat Nov 13, 2010 6:33 pm

Citate"

Pak di ai qe ia tregon te gjitha Gruas"

"Shpagimi me i embel eshte te besh mire kunder te keqes qe te eshte bere"

"Meson kur ehste i ri dhe kupton kur plaket"(Eschenbach)

"Trendafilat,zambaket,karafilat,te gjitha lulet thahen,celiku dhe hekuri thyhen,por shoqeria e vertete as thahet as thyhet"(Abraham Lincoln)

"Pijetoret jane vendet ku cmenduria shitet me shishe"(Uendell Filips)

"Ne rini ditet jan te shkurtra dhe vitet e gjata,ndersa ne pleqeri ditet jan te gjata dhe vitet e shkurtra"(Imam Gizali)

"I lumtur eshte ai njeri,i cili fiton mendjemprehtesin qe ne rini,por tri here me i lumtur eshte ao qe ruan zellin e rinis ne moshe te kaluar"(Dagobert Rune)

"E sotmja eshte nxenja e se nesermes"(Tomas Fuller)

"Zhurma nuk provon asgje.Shpesh nje pule qe ka bere vetem nje veze,kakarit sikur ka bere nje astreroid"(Mark Tuain)

"Permiso sjelljen tende,perpara se te kerkosh nga te tjeret te te permisojne ty"(Ebu Bekri)

"Jo dhe Po jan fjale qe thuhen shpesh,por ato duan qe te mendohesh shume para se ti shqiptosh"(Xhorxh Shou)

"Largojuni fuqis misterioze te mburrjes dhe te shpifjes"(Erik Hofer)

"Tre gjera e bejne nje jete te mjerushme: Hakmarrja,Xheozia,dhe karakteri i dobet"

"Idete e medhaja nuk lindin nga truri po nga zemra(Vauvenagues)

"Njerzit e zgjuar vlersojne te gjith njerezit,pasi ata shohin te miren te secili dhe e dine se sa e veshtire eshte te besh dicka te mire"(Baltazar Graciani)

"Zoti nuk do t'ju shikoj medaljet,gradad apo diplomat,por cilesit qe keni"(Helbert Hubard)

"Ka gjithnje kohe per ta shtuar nje fjale,kurre per ta terhequr mbrapsht"(Baltazar Graciani)

"Kur dikush e deklaron shpesh qe nuk eshte budalla,ai zakonishte dyshon per veten e tij"(Uillson Mitzer)

"Kur keni filluar te mos jepni me kontribut,keni filluar te vdisni"(Elanor Rusvelt)

"Meso nga e djeshmja,jeto te sotmen,shpreso per te ardhmen,por me e rendesishmja eshte te mos ndalosh se pyeturi"(Albert Einstein)

"Te mesosh femijet te jene te ndershem,eshte fillimi i edukates"(Hz Ali)

"Fakti qe di si ta lexosh nuk eshte asgje;e gjithe puna eshte te dish se c'fare po lexon"(Entoni Trolloup)

"Genjeshtari duhet te ket kujtese te forte"(Kuintiliani)

"Ka tre menyra per te perballuar vuajtjet e jetes;me indiference,me filozofi,dhe me ane te fese'(Carls Kaleb Kolton)

"Njeriu i zgjuar shef aq sa duhet dhe jo aq sa mundet"(Montani)


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

2 Re: Citate on Sat Nov 13, 2010 6:33 pm

Citate

"Besimi leviz malet,por ju duhet te vazhdoni ti shtyni ato,nerkohe qe kryeni lutjen"(Meson Kulej)

"Te jesh i mire,do te thot jo vetem te mos besh padrejtsira,por edhe te mos i deshirosh ato"(Demokrit)

"Kush jep pergjigjje pa mendim te shumtat e fjaleve i ka gabim,o fol sic flet njeriu me mend,o hesht si kafshet,rri ne vend"(Saadiu)

"Te menqurit mesojne me shume nga budallejt,sesa budallejte nga te menqurit"(Cato the elder)

"Te gjithe do bien,ato qe qendrojne me lart do bien me keq"(Plato)

"Une nuk urrej njeriun po veset e tij"(Albert Einstein)

"Dy gjerave duhet t'ia dini vleren,para se t'ju iki nga duart: njera eshte Shendeti dhe tjetra eshte Rinia"(Epikteti)

"Fundi i madh i jetes nuk ka njohurite por veprat"(Tomas Fuller)

"Kur njeriu e kupton se nuk eshte i ditur,ai ka hedhur nje hap drejt diturise"(Mark Tuain)

"Para se te kundershtoni nje te moshuar,duhet te perpiqeni ta kuptoni ate"(Xhorxh Santana)

"Flisni qarte,nese do te flisni;gdhendni c'do fjale,para se ta nxirrni nga goja"(Oliver Uendell Holms)

"gjyko mbi inteligjencen e nje njeriu ne mbeshtetjen e qeshtjeve per te cilat ai pyet"(Homer)

"Nje komb te edukuar eshte e thjesht per ta drejtuar,por e veshtire ta pushtosh"(Lord Brougham)

"E arthmja e nje kombi eshte e lidhur ngusht me edukimin qe merr Rinia"(Albert Einstein)

"Te mos pranosh gabimin qe ke bere,do te thot e qe se po ben nje gabim te dyte"(Bill Klinton)

"Pa shokun e mire,njeriu nuk i njef gabimet e veta"

"Ju boten e shikoni,ndersa veten tuaj jo!Per sa kohe do qendroni brenda kesaj verberie?"

"Gjeja me e rendesishme qe nje burre mund te bej per femijet e tij,eshte tu doj nenen e tyre"(Gete)


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

3 Re: Citate on Sat Nov 13, 2010 6:33 pm

Citate

Perpara se te kundershtoni nje te moshuar, duhet te perpiqeni ta kuptoni ate.
(Xhorxh Santana)
***
Flisni qarte, nese do te flisni; gdhendni cdo fjale, para se ta nxirni nga goja.
(Oliver Uendell Holms)
***
Gjyko mbi inteligjencen e nje njeriu ne mbeshtetje te ceshtjeve per te cilat ai te pyet.
(Homer)
***
Gjeja me e rendesishme qe mund te beje nje burre per femijet e tij, eshte te doje nenen e tyre. (Gete)
***
Nje komb te edukuar mire eshte e thjeshte ta drejtosh, por e veshtire ta pushtosh.
(Lord Brougham)
***
Kushtojini rendesi te vecante edukimit te rinise. Nje neglizhim sado i vogel ne kete drejtim, do te na kushtoje mjaft shrenjte. (Aristoteli)
***
E ardhmja e nje kombi eshte ligjur ngushte me edukimin qe merr rinia.
(Albert Einstein)
***
Te mos pranosh gabimin qe ke bere, do te thote qe se po ben nje gabim te dyte.
(Bill Clinton)
***
Ju boten e shikoni, ndersa veten tuaj jo! Per sa kohe do te qendroni brenda kesaj verberie?
(Anonim)
***
Njeriu meson kur eshte i ri dhe kupton kur plaket.
(Eschenbach)
***
Trendafilat, zambaket, karafilat, te gjitha lulet thahen, celiku dhe hekuri thyhen, por shoqeria e vertete as thahet, as thyhet.
(Abraham Lincoln)
***
Pijetoret jane vendet ku cmenduria shitet me shishe.
(Uendell Filips)
***
Ne rini ditet jane te shkurtera dhe vitet te gjate, ndersa ne pleqeri ditet jane te gjata dhe vitet jane te shkurtra. (Imam Gizali)
***
I lumtur eshte ai njeri, i cili fiton mendjeprehtesine qe ne rini, por tri here me i lumtur eshte ai qe ruan zellin e rinise ne moshte te kaluar. (Dagobert Rune)
***
E sotmja eshte nxenesja e se djeshmes.
(Tomas Fuller)
***
Zhurma nuk provon asgje. Shpesh nje pule qe ka bere vetem nje veze, kakarit sikur ka bere nje asteroid. (Mark Tuain)
***
Permireso sjelljen tende, perpara se te kerkosh nga te tjeret te permiresojne te tyren.
(Ebu Bekri)
***
"Jo" dhe "Po" jane fjale qe thuhen shpejt, por ato duan qe te mendohesh shume para se t'i shqiptosh. (Xhorxh Bernard Shou)
***
Kur isha 14 vjec, babi im ishte kaq i paditur, saqe me vinte zor te rrija afer tij. Por kur mbusha 21 vjec, une mbeta i habitur se sa shume kishte mesuar ai per shtate vjet.
(Mark Tuain)
***
Largojuni fuqise misterioze te mburrjes dhe te shpifjes.
(Erik Hofer)
***
Tre gjera e bejne nje jete te mjerueshme: hakmarrja, xhelozia, dhe karakteri i dobet.
(Hz Ali)
***
Idete e medha nuk lindin nga truri, por lindin nga zemra.
(Vauvenagues)
***
Njerezit e zgjuar vleresojne te gjithe njerezit, pasi ata shohin te miren te secili dhe e dine se sa e veshtire eshte te besh dicka te mire. (Baltazar Graciani)
***
Zoti nuk do t'ju shikoje medaljet, gradad apo diplomat, por cilesite qe keni.
(Helbert Hubard)
***
Ka gjithnje kohe per ta shtuar nje fjale, kurre per ta trequr mbrapsht.
(Baltazar Graciani)
***
Kur dikush e deklaron shpesh qe nuk eshte budalla, ai zakonisht dyshon per veten e tij.
(Uillson Mitzer)
***
Se pari mesoni kuptimin e asaj qe do te flisni, pastaj flisni.
(Epikteti)
***
Sekreti i lumturise nuk eshte te beni ate qu je e pelqeni, por te pelqeni ate qe duhet te beni.
(Xheims Beri)


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

Sponsored content


Back to top  Message [Page 1 of 1]

 » Diskutime » Thenie » Citate

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum