Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Diskutime » Thenie » Fjalė tė urta

Fjalė tė urta

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Fjalė tė urta Empty Fjalė tė urta on Sun Nov 14, 2010 6:28 pm

Mos e kėput keq nyjėn e miqėsisė, sepse nėse vjen rasti ta lidhėsh pėrsėri do tė krijosh nyje - Indiane.
Jeta ka aq vlera tė mėdha nga qė ėshtė aq e shkurtėr. Sado e gjatė qė tė jetė nata, dita do tė vijė - Afrikane.
Modestia ka mė shumė bukuri se sa vetė bukuria - Arabe.
Pa shokun e mirė njeriu nuk i njeh gabimet e veta - Kineze.
Kush skuqet, nuk mund ta ketė zemrėn e zezė - Kineze.
Pėrtacia e ndihmon sėmundjen, kurse puna pastron shpirtin - Azerbejxhane.
Dembelit po ti tregosh punėn do tė tregojė menēurine.
Nėse puna mbetet pėr mė vonė ėshtė vėshtirė pėr tė gjetur kohėn e saj.
Mė mirė vdekur me nder, se sa gjallė me turp - Shqiptare.
Ēmimi i kapelės qe ke blerė nuk ėshtė masė e trurit tėnd - Amerikane.
Dhėmbi e kafshon shpesh gjuhėn megjithatė ata mbeten miq - Gjermane.
Kush pret e duron, ka atė qė dėshiron - Italiane.
Miku mė lehtė humbet se sa fitohet - Angleze.
Barku ėshtė i ngopur, kurse syri do akoma - Armene.
Kush rri duarkryq nė rini, do tė punojė nė pleqėri - Franceze
Gėnjeshtra ėshtė sėmundje, kurse e vėrteta ilaē - Arabe.
Deti nuk thahet, populli nuk shuhet - Ēeke.
Nė gojėn e qenit nuk ka dhėmbe elefanti.
Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtirė.


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum