Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » sport » Interi zhytet nė krizė, Milani ngjitet nė krye

Interi zhytet nė krizė, Milani ngjitet nė krye

Go down  Message [Page 1 of 1]

Interi duket se ėshtė zhytur nė njė krizė totale, pas dėmtimeve tė shumta qė e kanė goditur nė kėtė fazė tė sezonit. Pas barazimit zhgėnjyes me Breshian, mbrėmė zikaltėrit nuk kanė shkuar mė shumė se njė rezultat 1-1 nė fushėn e vėshtirė tė Leēes. Duke parė mungesat e shumta ishte e qartė se pėr skuadrėn e Benitez do tė ishte njė transfertė e vėshtirė, por Interi duket se ka humbur edhe njė nga cilėsitė e tij mė tė mira, mbajtjen e rezultatit. Nė “Via del Mare”, kampionėt e Italisė ishin tė parėt qė shėnuan me anė tė Diego Militos nė minutėn e 76-tė, por vetėm 3 minuta mė pas Leēe arriti tė barazonte shifrat, pas njė goditje kėndi. Njė mundėsi e shpėrdoruar pėr skuadrėn e Benitez, qė tashmė e sheh veten 3 pikė larg kushėrinjve tė Milanit nė tabelėn e renditjes. Po ashtu, shenjat nė prag tė derbit tė sė dielės nuk duken aspak tė mira, duke qenė se zikaltėrve u mungojnė njė pjesė e madhe e titullarėve.
Milani
E ndėrsa Interi ėshtė ndalur nė Leēe, Milani nuk ka gabuar pėrballė Palermos. Siēilianėt ishin kthyer nė njė mace te zezė pėr kuqezinjtė nė vitet e fundit, por mbrėmė skuadra e Alegrit ka ditur tė fitojė 3-1, ndonėse jo me aq lehtėsi sa tregojnė shifrat. Nė pjesėn e parė ishte Aleksandre Pato qė kaloi Milanin nė avantazh, ndėrsa Palermo barazoi me anė tė Baēinoviē nė tė dytėn. Mė pas Pato doli jashtė i dėmtuar, ndėrkohė qė Ibra shėnoi golin e dytė pėr Milanin, duke mposhtur Sirigun nga pika e penalltisė. Llogaritė u mbyllėn nga Robinjo 7 minuta para fundit. Fitorja e mbrėmshme i jep Milanit vendin e parė nė Serinė A, me 23 pikė, 1 mė shumė se Lacio.
Ndeshjet
Nė takimet e tjera tė luajtura mbrėmė, spikat disfata 1-0 e Lacios nė fushėn e Ēezenės. Pa Hernanes, bardhekaltėrit e kanė patur tė vėshtirė tė ndėrtojnė diēka pėrballė Bogdanit me shokė. Fitorja e Ēezenės ka qenė e merituar, ndėrkohė qė goli vendimtar u shėnua nga Parolo 5 minuta para fundit. Njė fitore e rėndėsishme edhe pėr Romėn, qė triumfoi 3-2 ndaj Fiorentinės nė “Olimpiko”. Verdhekuqtė arrijnė fitoren e tretė radhazi nė kampionat dhe tregojnė se e kanė lėnė pas krizėn. Simplisio, Borrielo e Perrota shėnuan pėr Romėn, ndėrsa Xhilardino e D’Agostino shkurtuan dy herė shifrat. Ndeshja ka qenė njė spektakėl i vėrtetė, por nė fund ka fituar skuadra vendase, qė tashmė i shkon shumė pranė kreut tė renditjes. Fitore e rėndėsishme edhe pėr Napolin, qė ka mundur 0-1 nė transfertė Kaljarin. Goli i Lavecit nė minutat shtesė i ka dhėnė skuadrės qė drejtohet nga Maxarri, vendin e tretė nė renditjen e Serisė A, duke kaluar kėshtu Interin dhe Juventusin. Tri pikė ka marrė edhe Katania, qė mundi 1-0 nė shtėpi Udinezen.


_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]

Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shikoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė apo OFENDIME nė kėtė forum * Mos ofendo * Ju faleminderit !


[You must be registered and logged in to see this image.]
View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum