Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

- Duke u rregjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Ose Indefitikohu Nese Je I Regjistruar

Me Respekt// Staffi
Mirė se erdhėt nė mesin tonė .::: wWw.ForumiJone.Net :::.

You are not connected. Please login or register

 » Diskutime » Thenie » Jeta

Jeta

Go down  Message [Page 1 of 1]

1 Jeta on Mon Nov 15, 2010 11:04 am

• Tė kuptosh se ē ’ėshtė e drejtė, tė ndjesh ē’ėshtė e bukur, tė dėshirosh ē’ėshtė e mirė – kjo duhet tė jetė qėllimi i jetės tė arsyeshme. {Platon}

• Jo vdekja, por jeta ėshtė sprovė pėr trimėri. {Alfer}

• Jeta e njerėzve tė mėdhenj fillon nga ēasti i vdekjes sė tyre. {Area}

• E vėrteta, liria dhe virtyti janė tė vetmet pėr hir tė tė cilave e vlen ta duash jetėn.

• Mėsimi nė shkollen e jetės ėshtė i detyrueshėm askush nuk mund t’i shmanget. {Vudberi}

• Jeta ėshtė njė zinxhir pothuaj i pandėrprerė zbulimesh vetiake. {Hauptman}

• Jeta ėshtė pėrsosje e pafund. Tė quash veten tė pėrsosur do tė thotė ta vrasėsh veten. {Hebel}

• Jeta ėshtė detyrė, qoftė ajo edhe njė ēast. {Geöthe}

• Kush arrin ta mbushė ēdo ēast me pėrmbajtje tė thellė, ai e zgjat pafundėsisht jetėn e vet. {Kurz)

• Tė rinohesh me kalimin e viteve, ky ėshtė arti i vėrtetė i jetės. { Thelman}

• Superfuqitė sillen si gangstera, ndėrsa vendet e vogla si lypėsa.

• Njė ėndėrr nuk ėshtė asnjėherė vetėm njė ėndėrr. ( Stanley Kubrick )

• Nė qoftė se doni qė jeta tė ju buzėqeshė, dhurojini ju mė parė asaj humorin tuaj tė mirė. {Spinoza}

View user profile http://www.forumijone.net

Back to top  Message [Page 1 of 1]

 » Diskutime » Thenie » Jeta

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum